Biuletyn PW / Sport / Udany występ judoków z PW w Akademickich Mistrzostwach Polski

Udany występ judoków z PW w Akademickich Mistrzostwach Polski

Od 12 do 14 kwietnia 2019 r. w Pile o medale Akademickich Mistrzostw Polski rywalizowali judocy. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Politechniki Warszawskiej, zajmując w kilku kategoriach miejsca na podium.

W zawodach rywalizowało prawie 300 najlepszych akademickich judoków. Mistrzostwa były rozgrywane w siedmiu kategoriach wagowych dla kobiet (-48 kg, -52 kg, -57 kg, -63 kg, -70 kg, -78 kg i +78 kg) i siedmiu dla mężczyzn (-60 kg, -66 kg, -73 kg, -81 kg, -90 kg, -100 kg i +100 kg).

Reprezentacja PW zajęła 4. miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej, a 2. w rywalizacji uczelni technicznych.

Wśród mężczyzn bardzo dobrze spisali się: Michał Kotlewski, który zajął 2. miejsce w kat. -66 kg (1. miejsce wśród uczelni technicznych), Tomasz Czerniawski i Jędrzej Stecki (obaj 3. miejsce w kat. -73 kg i 1. miejsce w rywalizacji uczelni technicznych), Bartosz Lusztak (3. miejsce w kat. -100 kg).

W pierwszej dziesiątce w danej kategorii uplasowali się również: Stanisław Dąbrowski (5. miejsce w kat. -81 kg, 1. miejsce wśród uczelni technicznych), Łukasz Popek (5. miejsce w kat. -90 kg, 3. miejsce wśród uczelni technicznych), Wiktor Tworzydło (5. miejsce w kat. +100 kg i 3. miejsce wśród uczelni technicznych), Kacper Korzeniewski (7. miejsce w kat. -60 kg, 3. miejsce wśród uczelni technicznych).

Wśród pań 5. miejsce w kat. -63 kg zajęła Katarzyna Kasza.

Z wynikami mistrzostw można zapoznać się TUTAJ>>

Źródło: opracowanie na podstawie informacji AZS
Zdjęcie: Biuro Prasowe AZS

Mierz siłę na zamiary,