Biuletyn PW / Sport / Slalom gigant specjalnością narciarzy alpejskich z Politechniki Warszawskiej

Slalom gigant specjalnością narciarzy alpejskich z Politechniki Warszawskiej

Trzy medale - dwa złote w slalomie gigancie i brązowy w slalomie - zdobyli studenci PW podczas Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w dniach 1-3 marca 2021 r. w Zakopanem.

W trakcie trzech dni na stoku Harenda rywalizowało 370 zawodników reprezentujących 47 uczelni.

Zofia Zdort z Politechniki Warszawskiej zwyciężyła w slalomie gigancie. - Bardzo się cieszę z tego sukcesu. Nie chodzi o to, żeby wygrywać w eliminacjach, a w finale. Nie miałam wielkiej przewagi po pierwszym przejeździe, więc wszystko mogło się zdarzyć. Start był bardzo wcześnie, ale się opłaciło, bo warunki były bardzo dobre. Trasa była twarda i bardzo dobrze przygotowana - mówiła Zofia Zdort, która debiutowała w Akademickich Mistrzostwach Polski. Zawodniczka stanęła również na podium w slalomie, zajmując 3. miejsce.

Żeńska reprezentacja PW w składzie: Zofia Zdort, Katarzyna Ostrowska, Antonina Tataj, Maja Krzyżanowska, Agata Kulawińska zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw, a 1. wśród uczelni technicznych.

Antoni Szczepanik z Politechniki Warszawskiej również okazał się najlepszy w slalomie gigancie. - Nie spodziewałem się, że będę mógł skutecznie walczyć z kolegami o pierwsze miejsce. Miałem świetny dzień i dopisywały mi warunki. Nie będę ukrywał, że czuje się bardzo dumny, bo wygrałem z godnymi rywalami - mówił zadowolony student informatyki Politechniki Warszawskiej. W slalomie znalazł się tuz za podium, na 4. miejscu.

W klasyfikacji generalnej męska reprezentacja PW w składzie: Antoni Szczepanik, Krzysztof Małkowski, Vladyslav Kyryk, Piotr Wójcik, Maciej Święch, Ignacy Kamiński, Julian Haładus, Konrad Dudek zajęła 5. miejsce, 3. wśród uczelni technicznych.

Z wynikami mistrzostw można zapoznać się TUTAJ>>

Zdjęcia: fot. Michał Szypliński

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów