Biuletyn PW / Sport / Po Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej

Po Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej

Reprezentanci PW zaliczyli kilka dobrych występów podczas Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej, które odbyły się w dniach 4-7 kwietnia 2019 r. w Katowicach i Sosnowcu.

W zawodach wzięło udział ponad 300 studentów reprezentujących 42 uczelnie. Rywalizowali w trzech konkurencjach: bouldering (wspinaczka po kilkumetrowych blokach skalnych bez użycia asekuracji liną), wspinaczka na trudność, wspinaczka na czas.

Wśród mężczyzn bardzo dobrze spisał się Mikołaj Nowotnik z PW, zajmując 4. miejsce w konkurencji bouldering (2. wśród reprezentantów uczelni technicznych) i 7. we wspinaczce na trudność. Mikołaj Wolanin z PW zajął 13. miejsce we wspinaczce na czas, co dało mu 3. pozycję wśród studentów uczelni technicznych. W klasyfikacji generalnej męska reprezentacja PW zajęła 4. miejsce (3. w rywalizacji uczelni technicznych).

W przypadku studentek PW najlepiej spisały się: Aleksandra Zielińska (3. miejsce w gronie reprezentantek uczelni technicznych w konkurencji bouldering) i Agnieszka Kowalczyk (3. miejsce wśród uczelni technicznych we wspinaczce na czas).

Podczas zawodów Politechnikę Warszawską reprezentowali: Aleksandra Zielińska, Magdalena Śmieszek, Agnieszka Kowalczyk, Mikołaj Nowotnik, Mikołaj Wolanin, Jerzy Piwkowski, Andrzej Borkowski, Jan Toczko, Piotr Biernacki, Andrzej Przybylski.

Z wynikami mistrzostw można zapoznać się TUTAJ>>

Źródło: opracowanie na podstawie informacji AZS
Zdjęcie: fot. Michał Walusza

Mierz siłę na zamiary,