Biuletyn PW / Sport / Po Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim

Po Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim

Kobieca i męska reprezentacja Politechniki Warszawskiej zajęły trzecie miejsca wśród uczelni technicznych w Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim. Zawody odbyły się w dniach 24-28 lutego 2019 r. w Zakopanem.

W mistrzostwach wzięło udział 400 zawodników reprezentujących 52 uczelnie z 20 miast. Na stoku Harenda rywalizowali w dwóch konkurencjach: slalomie i slalomie gigancie. Zarówno kobieca, jak i męska reprezentacja PW znalazły się na trzecim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej wśród uczelni technicznych.

Podczas zawodów Politechnikę Warszawską reprezentowało 9 zawodników: Maja Krzyżanowska, Katarzyna Ostrowska, Zofia Trębicka, Stefan Bryński, Ignacy Kamiński, Krzysztof Małkowski, Jan Radzimiński, Piotr Wójcik, Antoni Zalewski. Indywidualnie najlepiej spisała się Katarzyna Ostrowska zajmując 7. miejsce w slalomie i 8. w slalomie gigancie - najwyższe spośród reprezentantek uczelni technicznych.

Organizatorem zawodów był AZS Warszawa. Z wynikami można zapoznać się TUTAJ>>

Zdjęcie: fot. Michał Szypliński