Biuletyn PW / Sport / Medale w AMP w Trójboju Siłowym

Medale w AMP w Trójboju Siłowym

Pięć medali indywidualnie i jeden w klasyfikacji drużynowej wywalczyli zawodnicy Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym. Dawid Natorski obronił mistrzowski tytuł sprzed roku.

Zawody odbyły się w dniach 4-6 maja 2018 r. w Katowicach. Złoty medal otrzymał Dawid Natorski (kategoria 66 kg), który tym samym obronił mistrzowski tytuł sprzed roku, a po srebrny medal sięgnął Patryk Zaniewski (kategoria 93 kg). Na trzecim stopniu podium stanęli Patrycja Nadwodna (kategoria 57 kg), Michał Jasak (kategoria 66 kg) i Władysław Żuk (kategoria 120 kg).

Politechnika Warszawska zdobyła również brązowy medal w klasyfikacji drużynowej w rywalizacji mężczyzn, ustępując tylko Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Uniwersytetowi Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tym samym została najlepszą uczelnią techniczną zawodów.

Trójbój siłowy składa się z trzech dyscyplin: przysiadu ze sztangą, wyciskaniu leżąc i martwego ciągu.

Wyniki AMP w Trójboju Siłowym.

Źródło:  BPI PW
Zdjęcie: AMP w Trójboju Siłowym

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry