Biuletyn PW / Sport / AMP w lekkiej atletyce - Damian Czykier z dwoma medalami

AMP w lekkiej atletyce - Damian Czykier z dwoma medalami

Damian Czykier z Politechniki Warszawskiej zdobył dwa medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Reprezentacja PW zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawody odbyły się w dniach 23-26 maja 2019 r w Łodzi.

W imprezie, połączonej z Mistrzostwami Polski AZS, wzięło udział ponad 1300 zawodniczek i zawodników reprezentujących nie tylko 84 uczelnie wyższe, ale również kluby zrzeszone w Akademickim Związku Sportowym.

Damian Czykier, mistrz Polski w biegu na 110 m przez płotki i półfinalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, zdobył dwa medale. Student Wydziału Inżynierii Lądowej PW zajął drugie miejsce w biegu na 110 m prze płotki oraz trzecie w biegu na 200 m.

Męska reprezentacja Politechniki Warszawskiej stanęła na trzecim stopniu podium w klasyfikacji generalnej zawodów.

Źródło: AZS
Zdjęcie: fot. Paweł Skraba

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam