Biuletyn PW / Sport

Sport

Akademickie Mistrzostwa Polski z sukcesami szachistów z PW

Po trzyletniej przerwie drużyna Politechniki Warszawskiej powróciła do rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Polski w Szachach zajmując trzecie miejsce w turnieju drużynowym i czwarte w klasyfikacji generalnej.

ONICO AZS Politechnika Warszawska pokonała PGE Skrę Bełchatów

Przy pełnych trybunach hali COS Torwar nasi siatkarze pokonali utytułowanego rywala 3:1. Mecz został rozegrany pod hasłem „Szacunek i wsparcie” dla weteranów misji wojskowych oraz rodzin poległych na służbie żołnierzy.

Narciarze z sekcji AZS PW na podium

Męska drużyna sekcji narciarskiej AZS Politechniki Warszawskiej zajęła pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza. Indywidualnie najlepszy w slalomie okazał się reprezentujący nasz AZS Jakub Zastawny. Zespół kobiecy zajął w AMWiM trzecie miejsce.

Espadon Szczecin ulega ONICO AZS Politechnice Warszawskiej

Stało się. ONICO AZS Politechnika Warszawska w hali COS Torwar pokazała zwycięski pazur i pokonała bez straty seta Espadon Szczecin. Mecz osiemnastej kolejki Plus Ligi zakończył się dla nas wynikiem  3:0 (25:19, 25:17, 25:20).

100 lat Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Politechnika Warszawska

Klub Uczelniany AZS PW został założony 15 lipca 1916 r. W roku akademickim 2016/2017 obchodzimy jego stulecie. O jego przeszłości i teraźniejszości opowiadają Jolanta Dolecka i Marcin Bańcerowski - prezesi AZS PW.

Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora PW za nami

11 grudnia 2016 roku Duża Aula Politechniki Warszawskiej wypełniła się uczestnikami turnieju, którzy nadzwyczaj licznie wzięli udział w karcianych zawodach. W tegorocznej edycji wzięło udział aż osiemdziesiąt par!

Turniej piłki siatkowej szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Prorektora Politechniki Warszawskiej

Dnia 5 grudnia 2016 roku w hali sportowej Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku rozegrano kolejny Turniej piłki siatkowej szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Prorektora Politechniki Warszawskiej. Poznajmy jego zwycięzców!

XI Bieg o Puchar Rektora PW

2200 metrów - taki dystans musieli przebiec uczestnicy XI Biegu o Puchar Rektora. 19 listopada 2016 roku na starcie, na Stadionie Syrenki stanęli nie tylko studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej, ale i Władze Uczelni.

Doktorantka Wydziału Fizyki PW najszybsza w 28. Biegu Niepodległości

Doktorantka Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej - Anna Łapińska oraz doktorant Maciej Badurek z Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego zostali zwycięzcami 28. Biegu Niepodległości, którego trasa wiodła ulicami Warszawy.

Charytatywny Ogólnopolski Turniej Doktorantek i Doktorantów w Siatkówkę Halową 2016

Samorząd Doktorantów zaprasza do wzięcia udziału Doktorantki i Doktorantów z całej Polski w Charytatywnym Ogólnopolskim Turnieju Doktorantek i Doktorantów w Siatkówkę Halową 2016.

ONICO AZS Politechnika Warszawska inauguruje sezon rozgrywek PlusLigi

1 października 2016 r. ONICO AZS Politechnika Warszawska meczem z Asseco Resovią Rzeszów zainauguruje rozgrywki sezonu 2016/2017 PlusLigi. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowa oprawa.

Odjechana akcja Politechniki. 16 samochodów do wygrania!

ONICO AZS Politechnika Warszawska wraz ze swoim partnerem - Toyotą Okęcie, przygotowała dla kibiców ogromną niespodziankę. W sezonie 2016/2017 po każdym meczu Inżynierów jeden z fanów wyjedzie z hali Torwar nową Toyotą Aygo!

ONICO S.A. sponsorem strategicznym AZS Politechniki Warszawskiej

AZS Politechnika Warszawska pozyskała sponsora strategicznego. Stołeczny klub 9 września podpisał umowę z firmą ONICO SA. Na mocy podpisanego dokumentu siatkarze przez najbliższe trzy sezony występować będą pod nazwą ONICO AZS Politechnika Warszawska.

Trzy medale mistrzostw świata dla Wojciecha Bógdała

Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata 2016 dla studenta PW Filii w Płocku znów zakończyły się sukcesem. W klasyfikacji narodowej i indywidualnej Wojciech Bógdał zdobył dwa brązowe krążki. W drużynie - złoto!

Trzecie miejsce Artura Łończuka w Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów

W dniach 18-28 sierpnia br. rozgrywane były 44. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach Standard i Club B, w których wzięło udział aż czterech członków Koła Naukowego Lotników (MEiL PW). Artur Łończuk zajął trzecie miejsce w klasie Standard.

Damian Czykier w olimpijskim półfinale

Student Wydziału Inżynierii Lądowej i zawodnik Podlasia Białystok znakomicie poradził sobie w olimpijskich zmaganiach w Rio de Janeiro. Osiągnięty przez niego wynik z czasem 13,63 sekundy dał Polakowi awans do półfinału.

Nowe stroje dla AZS Politechniki Warszawskiej

AZS Politechnika Warszawska w sezonie 2016/2017 zagra w nowej odzieżowej kolekcji, która już pod koniec września będzie dostępna w klubowym sklepie również dla kibiców Inżyniersów.

Sportowe sukcesy studentów PW Filii w Płocku

Wojtek Bógdał i Mateusz Michalak, studenci Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku stanęli w czerwcu na podium zawodów reprezentowanych przez siebie dyscyplin: motoparalotniarstwa i pistoletu pneumatycznego.

Student WIL PW pojedzie na igrzyska do Rio

Damian Czykier - student Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, zajął czwarte miejsce w biegu przez płotki podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie. Wcześniej zdobył dwa złote medale mistrzostw Polski.

XXVI Zjazd AZS w Politechnice Warszawskiej

W dniach 10-11 czerwca 2016 r. Politechnika Warszawska gościła XXVI Zjazd Akademickiego Związku Sportowego (AZS), który wybrał nowego przewodniczącego. Zarządem Głównym tej organizacji w latach 2016-2018 będzie kierował prof. Tadeusz Słomka.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI