Biuletyn PW / Rozwój Uczelni i Projekty UE / Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej

Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej

Decyzją Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej Politechnika Warszawska zrealizuje projekt w ramach Programu PROM - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej. Projekt zaplanowany został na 12 miesięcy począwszy od 1 października 2018 r.

Celem Programu PROM jest doskonalenie kompetencji doktorantów i kadry akademickiej z Polski i zagranicy, w tym pochodzących spoza UE, poprzez międzynarodową wymianę stypendialną (uczestnictwo doktorantów i kadry akademickiej w krótkich formach kształcenia tj. trwających od 5 do 30 dni o międzynarodowym charakterze). Projekty przewidują zarówno wyjazdy Polaków za granicę, jak i przyjazdy doktorantów i kadry akademickiej z zagranicy do Polski.

W projekcie realizowanym przez Politechnikę Warszawską zaplanowano 44 wyjazdy i 13 przyjazdów dla 47 doktorantów i 10 przedstawicieli kadry akademickiej.

Zakres tematyczny projektu będzie przede wszystkim skoncentrowany wokół dyscypliny elektronika (z optoelektroniką), elektrotechnika wraz z automatyką i robotyką wspieranej poprzez dyscyplinę w zakresie nauk podstawowych - fizykę.

Koordynatorem merytorycznym projektu jest dr hab. inż. Robert Mroczyński, prof. PW, z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, a koordynatorem administracyjno-finansowym – pani Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej. Projekt będzie prowadzony i rozliczany przez Centrum Współpracy Międzynarodowej.

W najbliższym czasie zostaną ogłoszone informacje o możliwościach i trybie uczestnictwa w projekcie PW w celu realizacji aktywności naukowych.

Program PROM jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej nr umowy POWR.03.03.00-00-PN13/18. Kwota dofinansowania dla Politechniki Warszawskiej to prawie 750 000 zł.

Szczegółowe informacje o wynikach konkursu NAWA są dostępne na stronie nawa.gov.pl.

Powiązany materiał:
Konkurs w ramach projektu PROM PW

Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba,
jest robienie tego co trzeba

Peter Drucker

Lis