Biuletyn PW / Publikacje

Publikacje

Synteza logiczna

Kolejna nowość 2015 Oficyny Wydawniczej PW dedykowana jest kierunkom: Informatyka, Automatyka i Robotyka, Elektronika i Telekomunikacja. Książka zawiera trzy podstawowe działy obejmujące zagadnienia syntezy logicznej w projektowaniu układów cyfrowych oraz eksploracji danych.

Analiza danych w biznesie. Sztuka podejmowania skutecznych decyzji

Posiadanie zbiorów danych to połowa sukcesu. Druga połowa to umiejętność ich skutecznej analizy i wyciągania wniosków. Dopiero na tej podstawie jesteśmy w stanie właściwie ocenić kondycję firmy oraz podjąć słuszne decyzje.

Pożegnanie z rzeczywistością

Co współczesna fizyka mówi nam o rzeczywistości, a co jest tylko wytworem wyobraźni naukowców? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy już 26 lutego 2015 r., bowiem tego dnia książka pojawi się w księgarniach.

Wykłady o współczesnej urbanistyce

„Wykłady o współczesnej urbanistyce” zaopatrzone dodatkowo w „English Suplement on Contemporary Town Planning” stanowią jedną z pierwszych nowości Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej przygotowanych na rok 2015.

Refleksja i uśmiech. Anegdoty o pracownikach i studentach Politechniki Warszawskiej

Środowisko akademickie tworzą ludzie inteligentni, błyskotliwi, dowcipni i czasem złośliwi. Dlatego życie pozanaukowe uczelni jest niezwykle barwne. Na 98 stronach anegdoty prof. Edmunda Plucińskiego kreślą niezwykle zabawny portret postaci PW.

Mozaika warszawska

Książka stanowi fascynujący przegląd plastyki w architekturze powojennej Warszawy. Licząca 416 stron pozycja zawiera zbiór malowniczych fotografii, które dodają rumieńców minionej epoce.

Genialni. Lwowska szkoła matematyczna

Pozycja przybliża losy matematyków, którzy w latach międzywojennych ubiegłego wieku tworzyli tzw. lwowską szkołę matematyczną. Opowieść Mariusza Urbanka jest również gorzkim rozliczeniem z katastrofą II wojny światowej.

Idąc za wilkiem

Album dokumentuje życie dzikich wilków w Polsce. Ponad dwieście fotografii przybliża prawdziwą naturę tych wyjątkowych zwierząt. Zdjęcia ukazują wilki w ich naturalnym środowisku, uświadamiając potrzebę zachowania pierwotnego habitatu.

 

Lucjan Korngold. Warszawa-São Paulo 1897-1963

Książka zawiera katalog 103 projektów i realizacji autorstwa Lucjana Korngolda, absolwenta Wydziału Architektury PW i stanowi kontynuację serii „Architekci polscy 20. wieku” wydanej nakładem wydawnictwa Salix alba.

Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego

W opracowaniu zbiorowym pod redakcją naukową prof. Eugeniusza Sobczaka z WAiNS PW przedstawiono wyniki analizy i oceny poszczególnych województw. Na tej podstawie sformułowano wnioski przydatne dla samorządów terytorialnych w Polsce.

Rysunek – zmysł architektury

Nieznane, nowatorskie spojrzenie na klasyczny rysunek. Autorskie, nie pozbawione emocji, osobiste wypowiedzi profesorów, wykładowców i asystentów, architektów z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Bioinżynieria w rehabilitacji narządu ruchu

Treść podręcznika dotyczy metod terapeutycznych i urządzeń technicznych stosowanych w procesie usprawniania pacjentów z niedowładem narządu ruchu oraz w przypadkach amputacji kończyn.

Prawodawstwo w ochronie środowiska z elementami ocen oddziaływania na środowisko

W preskrypcie przedstawiono zasady i przepisy prawne w ochronie środowiska, które mogą być ciekawą lekturą nie tylko dla studentów. Pozycja przedstawia aktualny stan prawny, co jest jej niewątpliwą zaletą.

Organizacja systemów produkcyjnych

Seria podręczników Zarządzanie i inżynieria produkcji przybliża kluczowe zagadnienia tej tematyki. Wśród bestsellerów 2014 znalazła się m.in. pozycja Organizacja systemów produkcyjnych.

Nanorurki węglowe. Otrzymywanie, charakterystyka, zastosowanie

W monografii podsumowano ponad 20 lat badań nanorurek węglowych (NRW) i przedstawiono główne kierunki badań  „czarnych diamentów XXI wieku”. Pozycja wydana nakładem Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego.

Zarządzanie gospodarką finansową zakładów ubezpieczeń: ujęcie procesowe

Książka stanowi rozprawę habilitacyjną dr inż. Lecha Gąsiorkiewicza z Wydziału Zarządzania PW. Jej autor w nowatorski sposób ujmuje problematykę gospodarki finansowej w powiązaniu z procesami biznesowymi zakładów ubezpieczeń.

Obserwowanie ptaków

Podglądanie życia ptaków stanowi dla niektórych prawdziwą pasję. Zapaleni birdwatcherzy  obserwatorzy ptaków  przeznaczają na wypady w teren niemal każdą wolną chwilę. Dla nich właśnie przeznaczona jest ta książka.

Od Alaski po ziemię ognistą i jeszcze dalej

Czas wakacyjnych wojaży pomału dobiega końca. Aby jednak choć myślami powrócić do wielkiej przygody, wystarczy sięgnąć do książki Ireny Daniewskiej wydanej nakładem OW PW.

Paradoks. Dziewięć największych zagadek fizyki

W nauce istnieje wiele idei, które na pierwszy rzut oka zdają się przeczyć zdrowemu rozsądkowi. Nazywamy je zazwyczaj paradoksami. Rozwiązanie niektórych z nich stanowiło prawdziwe wyzwanie, a niekiedy zwiastowało narodziny przełomowych teorii.

Podstawy sztucznej inteligencji

Skrypt zawiera materiał wprowadzający do dziedziny sztuczna inteligencja. Rekomendowany dla takich kierunków jak Informatyka, Automatyka i Robotyka, Elektronika i Telekomunikacja.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW