Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Ważna jest jakość uczelni i rozwój ich współpracy z biznesem

Ważna jest jakość uczelni i rozwój ich współpracy z biznesem

Podczas debaty zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” przedstawiciele znanych firm, czołowych uczelni oraz eksperci dyskutowali o tym, jak rozwijać talenty i jak o nie zabiegać, co jest silną stroną, a co wyzwaniem dla polskich uczelni. W debacie uczestniczył prof. Jan Szmidt, Rektor PW, Przewodniczący KRASP.

O konkurencyjności firm i państw decydują w dużej mierze talenty, czyli pracownicy i kandydaci do pracy, którzy mają odpowiednie kompetencje określane jako połączenie wiedzy, umiejętności i postawy. W okresie przełomu technologicznego, kluczowe dla firm i dla całej gospodarki jest wysokiej jakości kształcenie na studiach technicznych.

- Wykształcenie inżynierskie to nie tylko wiedza, ale określony sposób myślenia - zaznaczył podczas debaty prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, przypominając, że jest ona od lat w ścisłej czołówce rankingu „Rzeczpospolitej”, który prezentuje uczelnie mogące się pochwalić największą grupą absolwentów wśród szefów dużych firm.

Oprócz jakości uczelni ważna jest również ich współpraca z biznesem. Podczas rozmowy prof. Jan Szmidt podkreślał, że nie wyobraża sobie kształcenia na Politechnice Warszawskiej bez współpracy z firmami, w tym czołowymi spółkami technologicznymi.

Z relacją z debaty można zapoznać się na stronie internetowej „Rzeczpospolitej”: „Nie tylko firmy muszą dzisiaj konkurować o talenty”.

Źródło: rp.pl
Zdjęcie: Biuletyn PW