Biuletyn PW / Przegląd prasowy / W czasach kryzysu warto postawić na naukę

W czasach kryzysu warto postawić na naukę

O wzroście zainteresowania kierunkami dającymi praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania i transformacji biznesowej w czasie pandemii, organizacji zajęć oraz ofercie studiów MBA w rozmowie z Gazetą Wyborczą dr inż. Paweł Urbański, Dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Statystyki za rok 2020 mówią wyraźnie, że w USA i Europie było dużo więcej chętnych na te studia niż wcześniej. W Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej też widzieliśmy ogromny wzrost zainteresowania, szczególnie kierunkami, które dawały praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania i transformacji biznesowej - tłumaczy dr inż. Paweł Urbański. Oczywiście nie jest tak, że studia MBA dadzą odpowiedź na wszystkie pytania. Pozwalają one jednak dostrzec złożoność mechanizmów ekonomicznych i gospodarczych, które nas zewsząd otaczają. A świat po pandemii bardzo mocno się zmieni - czy to w edukacji, biznesie, przemyśle, służbie zdrowia czy handlu. Sztuką będzie wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski i samodzielnie dojść do pewnych rozwiązań - dodaje Dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

W materiale również o preferowanym przez studentów modelu nauczania, zmianie oferty edukacyjnej oraz nowym sposobie realizacji zajęć.

Więcej w wywiadzie pt. „W czasach kryzysu warto postawić na naukę” opublikowanym 9 marca 2021 r. w Gazecie Wyborczej, dostępnym także na wyborcza.pl.

Zdjęcie: Szkoła Biznesu PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI