Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Polskie uczelnie dostosowują się do zmian na rynku pracy

Polskie uczelnie dostosowują się do zmian na rynku pracy

Polskie uczelnie podejmują różnorodne działania, by sprostać wymaganiom rynku pracy. Przykładowo Politechnika Warszawska rozpoczęła kształcenie m.in. w kierunku aplikacji i rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

Dalszy rozwój usług cyfrowych, rosnąca rola sztucznej inteligencji, postępująca automatyzacja i coraz więcej zagrożeń cybernetycznych - to najbardziej przewidywalne kierunki postępu technologii przyszłości.

Do zmian na rynku próbują się też dopasować polskie uczelnie. Przykładowo Politechnika Warszawska ruszyła z kształceniem m.in. w kierunku aplikacji i rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. - Mimo że z technologią jesteśmy za pan brat, to mamy świadomość, że wkraczamy w nowy etap. Od początku przyświeca nam jednak jeden cel - przygotować naszych studentów do tego, by w zawodowym życiu mogli odkrywać i zdobywać cele, na których im zależy. By mogli piąć się po szczeblach kariery w przekonaniu, że dostali edukację na miarę czasów, a to, czego nauczyli się na studiach, mogą teraz zastosować w pracy - mówi Włodzimierz Dąbrowski, prodziekan ds. studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji w artykule pt. „Przekuć zagrożenie w przewagę” i dodatku do dziennika „Rzeczpospolita” pt. „Nowoczesne technologie”.

Źródło: rp.pl
Grafika: Wydział Elektryczny PW

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów