Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Opowiedzieć Sejm rysunkiem

Opowiedzieć Sejm rysunkiem

Kancelaria Sejmu stworzyła nowy projekt edukacyjny pt. „Opowiedzieć Sejm rysunkiem”. Cykl powstał we współpracy z pracownikami naukowymi z Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Kancelaria Sejmu zaprasza na wirtualny spacer po budynkach przy Wiejskiej połączony z praktyczną lekcją plastyki i architektury. Nowy projekt edukacyjny pt. „Opowiedzieć Sejm rysunkiem” pozwala odwiedzić i poznać kompleks budynków parlamentarnych mimo ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa. Cykl powstał we współpracy z pracownikami naukowymi z Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej: Mirosławem Orzechowskim, Michałem Suffczyńskim, Janem Balcerzakiem, Joanną Pętkowską-Hankel, Konradem Szumińskim i Tomaszem Trzupkiem.

W trzech filmach dostępnych na sejmowym kanale YouTube eksperci opowiadają o parlamentarnych gmachach i pokazują, jak można je narysować bądź namalować.

Więcej o projekcie na stronie sejm.gov.pl w informacji Opowiedzieć Sejm rysunkiem. Nowy projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu”.

Źródło: www.sejm.gov.pl
Zdjęcie: Sala Posiedzeń - fot. Mirosław Orzechowski

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI