Biuletyn PW / Przegląd prasowy / „Brakujący znak na opakowaniu” z nagrodą główną

„Brakujący znak na opakowaniu” z nagrodą główną

Anna Kozieł z PW zwyciężyła w konkursie Stena Circular Economy Award, promującym gospodarkę obiegu zamkniętego. Otrzymała nagrodę główną w kategorii „Student” za projekt „Brakujący znak na opakowaniu”.

Według laureatki głównym problemem konsumentów jest niewielka wiedza na temat znaczenia symboli umieszczonych na opakowaniach produktów. Jego rozwiązaniem mogłaby być modyfikacja etykiet na produktach przez dodanie małego symbolu informującego o tym, do którego z pięciu dostępnych pojemników należy wrzucić poszczególne odpady. Do każdej z pięciu frakcji przyporządkowany byłby inny wzór, aby w łatwy sposób umożliwić identyfikację.

Więcej o konkursie i jego wynikach w artykule opublikowanym przez serwis PAP pt. „Producenci odzieży, mebli i oświetlenia wśród liderów gospodarki cyrkularnej w Polsce”.

Źródło: pap.pl
Zdjęcie: fot. Stena Recycling