Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Z życia społeczności PW / Potwierdzony przypadek koronawirusa na PW

Potwierdzony przypadek koronawirusa na PW

W Politechnice Warszawskiej odnotowaliśmy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa. Dotyczy on studenta naszej Uczelni zamieszkałego w akademiku „Żaczek”.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, w tym wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz zasadami bezpieczeństwa w Politechnice Warszawskiej wprowadzonymi w związku z pandemią, chory, jak również mieszkający z nim dotychczas student, zostali umieszczeni w dwóch samodzielnych pokojach z pełnym zapleczem sanitarnym.

- Chory student czuje się dobrze, ma łagodne objawy - mówi prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich. - Dotychczasowy współlokator chorego nie ma potwierdzonego koronawirusa i mamy nadzieję, że tak zostanie. Obecnie odbywa kwarantannę. Studenci nie mają kontaktu z pozostałymi mieszkańcami akademika. Zapewniliśmy im wsparcie w podstawowych potrzebach bytowych.

W ciągu ostatniego miesiąca chory student nie przebywał na swoim wydziale ani nie odwiedzał innych uczelnianych budynków.

Wszystkie osoby, z którymi obaj studenci mieli styczność w ostatnim czasie, zostały o tym fakcie poinformowane.

W domu studenckim „Żaczek” rygorystycznie są przestrzegane wprowadzone obostrzenia i reżimy sanitarne. Zapewnione są m.in. środki dezynfekujące oraz przestrzegana jest zasada dystansu społecznego.

W pozostałych kwestiach związanych z bezpieczeństwem mieszkańców akademika, w tym możliwą kwarantanną, czekamy na szczegółowe wytyczne z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która powiadomienie o zaistniałej sytuacji otrzymała z Uczelni natychmiast, jak tylko pozyskaliśmy wiedzę w tym zakresie, równocześnie wdrażając procedury przewidziane na czas pandemii w Politechnice Warszawskiej.

Aktualizacja: 16 czerwca, 9:00

Szczegółowe zalecenia, jakie nadeszły z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w odpowiedzi na zgłoszenie, zgodne są z podjętymi uprzednio działaniami i środkami zapobiegawczymi. - W przypadku stosowania i kontroli reżimu całkowite zamknięcie placówki nie jest konieczne - czytamy w nadesłanym 15 czerwca br. piśmie PSSE.

W najbliższą środę zapraszamy również na cotygodniowy czat z Prorektorem ds. Studenckich dr. hab. inż. Januszem Walo, prof. PW, który dotyczyć będzie m.in. sytuacji związanej z pierwszym potwierdzonym zachorowaniem w Politechnice Warszawskiej.

Grafika: BPiI PW

Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba,
jest robienie tego co trzeba

Peter Drucker