Specjalnie o siatkówce z AZS PW

W dniach 27-30 sierpnia 2014 r. odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. AZS Politechnika Warszawska jest partnerem tego wydarzenia.

Turniej promuje siatkówkę w kategorii Olimpiadach Specjalnych i jest okazją do podjęcia sportowego wyzwania w rozwijającej się siatkówce drużyn zunifikowanych (w jednej drużynie grają zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną i pełnosprawni partnerzy). Do warszawskiej  Areny Ursynów przyjadą reprezentacje Olimpiad Specjalnych z Niemiec, Serbii i USA. Gospodarzem będzie drużyna z Polski. Na pierwsze dwa dni zaplanowane zostały mecze eliminacyjne. 29 sierpnia dojdzie natomiast do rozgrywek finałowych. Atrakcją dnia będzie niewątpliwie Mecz Gwiazd. Zobaczymy w nim m.in. Vladimira Grbicia, Sebastiana Świderskiego, Pawła Papke, Piotra Gruszkę i Artura Siódmiaka. Z siatkarzami Olimpiad Specjalnych zagra również nasza drużyna.

30 sierpnia zawodnicy Olimpiad Specjalnych z Niemiec, Serbii, USA i Polski pojawią się na Stadionie Narodowym, gdzie wezmą udział w biciu rekordu Guinessa w odbijaniu piłki, a następnie obejrzą mecz otwarcia Mistrzostw Świata Polska 2014 pomiędzy biało-czerwonymi a Serbią. - Poprzez ten turniej i wszystkie towarzyszące mu imprezy pragniemy kontynuować promocję pełnej integracji i włączania osób z niepełnosprawnością intelektualną we wszystkie możliwe wydarzenia w naszym kraju - wyjaśnia Krzysztof Krukowski, jeden z organizatorów Turnieju.

Wstęp na wszystkie spotkania Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych jest wolny. Na Mecz Gwiazd obowiązywać będą natomiast bezpłatne karty wstępu, które w dniach 20-28 sierpnia odebrać będzie można w trzech punktach Warszawy: w biurze Olimpiad Specjalnych przy ul. Wołodyjowskiego 69, w Biurze Sportu i Rekreacji w Urzędzie m. st. Warszawy przy placu Defilad 1 (pokój 1139) oraz w hali Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122.

Źródło: azspw.com