Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Nauka / Sondaż Narodowego Centrum Nauki - kobiety i mężczyźni w nauce

Sondaż Narodowego Centrum Nauki - kobiety i mężczyźni w nauce

Narodowe Centrum Nauki przygotowało sondaż dotyczący funkcjonowania kobiet i mężczyzn w nauce. Jego wyniki pozwolą opracować bardziej skuteczne formy wyrównywania szans obu płci w programach NCN oraz podjąć szerszą dyskusję na ten temat w polskim środowisku naukowym.

Kwestionariusz podzielony jest na pięć głównych części. Ankietowani proszeni są o odpowiedzi na pytania o doświadczenia związane z ubieganiem się o granty Narodowego Centrum Nauki, trudności, z jakimi mierzą się w pozyskiwaniu innych grantów krajowych i zagranicznych, doświadczenia w środowisku pracy oraz wyzwania wynikające z łączenia obowiązków służbowych i rodzinnych. W formularzu uwzględniono również pytania dotyczące wpływu pandemii COVID-19 na karierę i efektywność naukową.

Do wzięcia udziału w sondażu zaproszeni są wszyscy naukowcy ze wszystkich ośrodków i na wszystkich etapach kariery, niezależnie od tego, czy kiedykolwiek starali się o grant NCN.

Odpowiedzi pozwolą NCN zdiagnozować trudności, ograniczenia i wyzwania, z jakimi mierzą się przedstawiciele obu płci zarówno w pozyskiwaniu środków na badania, jak i w szerszym kontekście budowania swojej ścieżki naukowej.

Sondaż jest całkowicie anonimowy. Wypełnienie kwestionariusza zajmuje około 15-20 minut. Formularz można wypełniać do 30 września.

Raport z przeprowadzonego sondażu będzie dostępny na stronach NCN.

Sondaż dostępny jest TUTAJ>>

Źródło: Narodowe Centrum Nauki

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów