Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Nauka / Naukowiec z PW wśród laureatów konkursu NCN

Naukowiec z PW wśród laureatów konkursu NCN

Dr inż. Marcin Steczek z Wydziału Elektrycznego otrzymał dofinansowanie w piątej edycji konkursu Narodowego Centrum Nauki MINIATURA. Badacz zajmie się analizą pomiarową rozpływów energii w układzie dwóch pojazdów tramwajowych wyposażonych w kondensatorowe zasobniki energii.

W konkursie MINIATURA mogą wziąć udział naukowcy ze stopniem doktora (uzyskanym nie wcześniej niż 1 stycznia 2009 roku), którzy nie kierowali i nie kierują realizacją projektów badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki i mają w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną pracę lub co najmniej jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe.

Naukowcy mogą ubiegać się o środki na badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze lub konsultacyjne. To wsparcie działań naukowych prowadzących do przygotowania i złożenia projektu badawczego w konkursach NCN albo innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych.

Do finansowania w konkursie MINIATURA 5 skierowano 58 działań naukowych o łącznej wartości ponad 2,3 mln zł.

Więcej w materiale Narodowego Centrum Nauki „Pierwsze wyniki piątej edycji konkursu MINIATURA: 58 naukowców otrzyma środki na realizację pojedynczych działań naukowych”

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry