Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Nauka / Naukowiec z PW laureatem konkursu Lider X

Naukowiec z PW laureatem konkursu Lider X

Dr inż. Konrad Markowski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW znalazł się w gronie laureatów dziesiątej edycji konkursu LIDER organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Naukowiec otrzymał dofinansowanie na realizację projektu „Multipleksowany czasowo i kodowo system interrogacyjny do sensorów braggowskich, bazujący na laserach VSCEL”.

Wspólnie z dr. inż. Konradem Markowskim - kierownikiem projektu - badania prowadzić będą młodzi naukowcy: Michał Marzęcki i Łukasz Chorchos oraz studenci z Koła Naukowego „FiberTeam”: Juliusz Bojarczuk, Kacper Wojakowski i Piotr Araszkiewicz.

Prace badawcze mają potrwać 30 miesięcy, w okresie od stycznia 2020 r. do końca czerwca 2022 r., i realizowane będą w Zakładzie Systemów Telekomunikacyjnych Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

LIDER to program skierowany do młodych naukowców, którzy mają już na swoim koncie osiągnięcia badawcze (publikacje, patenty, wdrożenia). LIDER ma pomóc w poszerzaniu kompetencji w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym. W programie dofinansowywane są projekty badawcze, których wyniki mogą znaleźć zastosowanie praktyczne i mają potencjał wdrożeniowy.

W dziesiątej edycji konkursu wyróżniono 42 projekty, a łączna kwota finansowania wynosi prawie 60 mln zł.

Źródło i zdjęcie: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW

Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba,
jest robienie tego co trzeba

Peter Drucker