Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / MiNI Akademia Matematyki zaprasza na zajęcia

MiNI Akademia Matematyki zaprasza na zajęcia

MiNI Akademia Matematyki ponownie zaprasza na zajęcia dla uczniów, których celem jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz zachęcenie do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych. Zajęcia przygotowują i prowadzą pracownicy, doktoranci oraz studenci Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

W MiNI Akademii Matematyki uczestniczą uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz często ich nauczyciele. Każde zajęcia składają się z dwóch części: wykładu oraz warsztatów, podczas których uczniowie mają możliwość zetknąć się bezpośrednio z problemami, zadaniami i łamigłówkami związanymi z tematyką wykładu. Warsztaty dopasowane są do poziomu uczestników.

W programie kursu znajdują się zajęcia rozszerzające program szkolny, zajęcia warsztatowe rozwijające umiejętności logicznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów - przydatne przy egzaminach, konkursach i olimpiadach.

Część zajęć jest pomyślana tak, aby przygotować uczestników do tego, co ich czeka w trakcie studiów - uczniowie poznają uczelnię, prowadzących oraz w formie dostosowanej do ich możliwości niektóre zagadnienia matematyki wyższej.

W programie są też zajęcia pokazujące zastosowania matematyki oraz otwarte problemy matematyczne pokazujące matematykę jako naukę użyteczną i ciągle rozwijającą się. Co roku jest też miejsce na zajęcia z matematyki rekreacyjnej, pokazujące piękno matematyki.

W tym roku zajęcia będą odbywały się w formie zdalnej, w dwóch cyklach: sobotnim i czwartkowym. W programie:

• 18 lutego, godz. 16.00 - Paweł Wójcicki, „Funkcje kwadratowe, wykładnicze i logarytmiczne w praktycznym użyciu”;
  • 27 lutego, godz. 14.00 oraz 4 marca, godz. 16.00 - Leszek Sidz, „Zadania geometryczne na minimum i maksimum”;
  • 20 marca, godz. 14.00 oraz 25 marca, godz. 16.00 - Agnieszka Piliszek, „Studium przypadku”;
  • 24 kwietnia, godz. 14.00 oraz 29 kwietnia, godz. 16.00 - Mirosława Reńska, „Wielościany”.

Na cały cykl zajęć można zapisywać się do 26 lutego lub do wyczerpania miejsc TUTAJ>>

Wszystkie wykłady MiNI Akademii Matematyki są rejestrowane i udostępniane na kanale YouTube, dzięki czemu mogą z nich korzystać uczniowie i nauczyciele.

Źródło: Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki