Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / O energii odnawialnej i efektywności energetycznej w Politechnice Kijowskiej

O energii odnawialnej i efektywności energetycznej w Politechnice Kijowskiej

W Politechnice Kijowskiej w dniach 15-16 maja 2019 r. odbyła się konferencja międzynarodowa „Energetyka odnawialna i efektywność energetyczna XXI wieku”. Partnerem wydarzenia była PW, a jednym z prelegentów prof. Konrad Świrski z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW.

W konferencji wzięło udział prawie 200 naukowców, przedstawicieli władz, świata biznesu i studentów. Podczas wydarzenia dyskutowano o korzyściach płynących z energii odnawialnej.

Prof. Konrad Świrski z Instytutu Techniki Cieplnej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW wziął udział w otwarciu konferencji. W części plenarnej wygłosił referat „Energetyka odnawialna a nowe rynki energii w Europie”. Poprowadził również wykłady dla studentów kierunków energetycznych w Politechnice Kijowskiej.

Źródło i zdjęcia: prof. dr hab. inż. Konrad Świrski/Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…