Kalendarium

1/
04

VIII Akademickie Targi Pracy JOBBING

09:30 - 17:00

1 kwietnia 2014 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie po raz ósmy odbędą się Akademickie Targi Pracy JOBBING.

Pracodawcy oraz nasi specjaliści czekają na zainteresowanych w godzinach  09:30 - 17:00.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia na rzecz Akademickich Biur Karier (w tym Biura Karier Politechniki Warszawskiej) oraz wiodących uczelni warszawskich. 

1/
04

Serwer obliczeniowy IDOS dla zadań sterowania...

15:00 - 17:00

Wykład pt. "Serwer obliczeniowy IDOS dla zadań sterowania optymalnego" odbędzie się w ramach seminarium "Problemy, metody i obliczenia wielkoskalowe oraz wyzwania informatyki obsługującej takie zadania" organizowanego przez Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej. 

Na wykładzie przedstawiony zostanie serwer IDOS (Interactive Dynamic Optimization Server), który dedykowany jest do rozwiązywania numerycznego zadań sterowania optymalnego (aczkolwiek statyczne zadania optymalizacji  są również obsługiwane przez serwer).

Wykładowca: prof. dr hab. inż. Radosław Pytlak, Wydział Mechatroniki PW, Instytut Automatyki i Robotyki

Wykład odbędzie się w sali 134 w Gmachu Głównym PW. 

3/
04

Prawo autorskie w aspekcie tworzenia repozytorium

10:15 - 14:00

Biblioteka Główna zaprasza pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej oraz redaktorów wydziałowych Bazy Wiedzy PW na wykład dr Krzysztofa Siewicza poświęcony zagadnieniom prawa autorskiego w odniesieniu do publikacji naukowych deponowanych w repozytoriach instytucjonalnych.

Wykład odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2014 roku w godz. 10.15-14.00 w Małej Auli w Gmachu Głównym PW.

W programie spotkania przewidziane jest krótkie wprowadzenie na temat Bazy Wiedzy PW oraz wykład dr Krzysztofa Siewicza. Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań prelegentowi na temat archiwizowania i udostępniania prac naukowych gromadzonych w otwartych repozytoriach.

Zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniu prosimy przesyłać do p. Weroniki Kubrak na adres: seminarium@bg.pw.edu.pl do dnia 31 marca 2014 roku.

Kontakt: W. Kubrak Biblioteka Głowna PW tel. 22 234 6074

3/
04

Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn

12:00

Akcja Dziewczyny na politechniki! jest wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Jej celem jest zachęcenie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów inżynierskich, zwłaszcza na kierunkach stricte technicznych – tych najbardziej potrzebnych, przyszłościowych i intratnych, otwierających międzynarodowy rynek pracy.

Politechnika Warszawska bierze udział w tej inicjatywie. Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn odbędzie się 3 kwietnia 2014 w Gmachu Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW (ul. Nowowiejska 15/19). 

Program wydarzenia oraz dodatkowe informacje dostępne są TUTAJ.

3/
04

Nanostruktury organiczne do zastosowań medycznych

16:00

Politechnika Warszawska oraz Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii zapraszają na kolejne seminarium w ramach projektu CEZAMAT. Gościem wydarzenia będzie prof. nzw. dr hab. inż. Tomasz Ciach, pracownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.

Nanostruktury organiczne do zastosowań medycznych – wykład prof. Tomasza Ciacha
Data: 3 kwietnia 2014, czwartek, godz. 16:00
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 144 – audytorium im. Edwarda Michałowskiego

4/
04

Nauka gospodarce, gospodarka nauce

10:00

Politechnika Warszawska Filia w Płocku oraz Izba Gospodarcza Regionu Płockiego zapraszają na Konferencję Naukową, która odbędzie się 4 kwietnia 2014 roku, godz. 10:00 w Auli Gmachu Głównego przy ul. Łukasiewicza 17 w Płocku.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: JM Rektor Politechniki Warszawskiej - prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Prezydent Miasta Płocka - Andrzej Nowakowski, Krajowa Izba Gospodarcza.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ

9/
04

Chromatografia Jonowa 2014

11:00 - 10 Kwi 13:30

Instytut Podstaw Inżynierii Środowiska PAN w Zabrzu we współpracy z firmą Metrohm Polska zapraszają na X Międzynarodową Konferencję Naukową "Chromatografia Jonowa 2014", która odbędzie się w Zabrzu w dniach 9 i 10 kwietnia 2014 roku.  

W ramach Konferencji zostaną wygłoszone referaty i komunikaty dotyczące podstaw teoretycznych chromatografii jonowej oraz metod pokrewnych i ich praktycznych zastosowań w analizie próbek ciekłych, stałych i gazowych. W trakcie konferencji odbędzie się sesja posterowa, wystawa sprzętu i akcesoriów do chromatografii jonowej oraz odczynników chemicznych.
 
Konferencja jest adresowana do wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników chromatografów jonowych, w szczególności do pracowników jednostek naukowo-badawczych, uczelni wyższych, stacji uzdatnia wód, jednostek monitorujących stan środowiska.

Dodatkowe informacje można znaleźć TUTAJ

10/
04

Mózg a świadomość

16:15

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na odczyt w ramach Konwersatorium PW pt. "Mózg a świadomość"

Data: 10 kwietnia 2014, Czwartek 16:15

Miejsce: sala 134, Gmach Główny PW

Odczyt wygłosi Prof. dr hab. Andrzej Wróbel (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Zakład Neurofizjologii)

Szczegóły wydarzenia dostępne są TUTAJ.  

14/
04

WUT Exchange Day

16:15

Centrum Współpracy Międzynarodowej zaprasza Studentów Politechniki Warszawskiej na spotkanie informacyjne dotyczące oferty programów wymiany międzynarodowej.

Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia br. o godz. 16:15 w sali 306 w Gmachu Głównym PW.

15/
04

Kolektywne emocje w cyberprzestrzeni...

15:00 - 17:00

Wykład pt. "Kolektywne emocje w cyberprzestrzeni - projekt CyberEMOTIONS" odbędzie się w ramach seminarium "Problemy, metody i obliczenia wielkoskalowe oraz wyzwania informatyki obsługującej takie zadania" organizowanego przez Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej.  

Na wykładzie zostaną przedstawione wyniki projektu CyberEMOTIONS, którego celem była obserwacja, analiza i modelowanie emocji powstających w społecznościach internetowych. 

Wykładowca: dr inż. Julian Sienkiewicz, Wydział Fizyki PW, Pracownia Fizyki w Ekonomii i Naukach Społecznych (kier. Prof. Janusz Hołyst)

Wykład odbędzie się w sali 134 w Gmachu Głównym PW.

22/
04

BIOPOL - sesja sprawozdawcza

10:15

Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych Polskiej Akademii Nauk zaprasza do udziału w sesji sprawozdawczej, podsumowującej osiągnięcia projektu „BIOPOL. Technologia otrzymywania biodegradowalnych poliestrów z wykorzystaniem surowców odnawialnych”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 22 kwietnia 2014 r., w godzinach 10:15-17:40, na Politechnice Warszawskiej, w Gmachu Technologii Chemicznej, przy ul. Koszykowej 75, w Audytorium im. prof. Jana Czochralskiego.

Po pierwszej części konferencji (godz. 10:15-12:00) organizatorzy przygotowali możliwość zwiedzenia powstałej w ramach projektu instalacji do wytwarzania polilaktydu i przeprowadzenie bezpośrednich rozmów z jej twórcami (godz. 12:00-13:00).

Konsorcjum w składzie: Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi (lider projektu), Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi oraz Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej, w ramach projektu „Technologia otrzymywania biodegradowalnych poliestrów z wykorzystaniem surowców odnawialnych” przeprowadziło w latach 2009-2014 nowatorskie badania i opracowało innowacyjne rozwiązania dotyczące przetwarzania odnawialnej bazy surowcowej, służące tworzeniu nowych produktów z polimerów biodegradowalnych otrzymywanych ze źródeł odnawialnych.

23/
04

Aktualne potrzeby i tendencje w oczyszczaniu ścieków...

09:00 - 24 Kwi 16:00

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawa S.A. oraz współorganizatorzy: Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Środowiska, Zakład Zaopatrzenia w Wodę i Odprowadzania Ścieków, Miesięcznik Instal zapraszają do udziału w IV Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej "Aktualne potrzeby i tendencje w oczyszczaniu ścieków i zagospodarowaniu osadów ściekowych".

Konferencja odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia br. w Warszawie. 

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

24/
04

Współczesne Problemy Rozwoju Gospodarczego

10:00

Studenckie Koło Naukowe "SONDA",  działające przy Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej w Płocku, uprzejmie informuje, że w dniu 24 kwietnia 2014 roku odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa Współczesne Problemy Rozwoju Gospodarczego pod hasłem "Efekty i perspektywy członkostwa w Unii Europejskiej".

Konferencja odbędzie się w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku (Płock, ul. Łukasiewicza 17).

Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.

26/
04

Bal Połowinkowy PW

20:00

Dodatkowe informacje dostępne są TUTAJ.

26/
04

LIX Bal Arkonii

20:30

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.