4/ |
XIX Sympozjum Energetyka Bełchatów08:00 - 6 Wrz 13:00 Otwarcie Sympozjum: Adam Grzeszczuk, Prezes Zarządu BMP i Sławomir Zawada, Prezes Zarządu PGE GiEK S.A. W programie m.in. prelekcje wykładowców Politechniki Warszawskiej: "Bezodpadowa Energetyka Węglowa jako element Mapy Drogowej GOZ" - dr inż. Tomasz Szczygielski; "Odpady do kotła, jakiej przyszłości możemy się spodziewać?" - prof. Krzysztof Badyda, dr inż. Piotr Krawczyk. Szczegółowy program TUTAJ >> Gdzie?
Hotel Sport, |
4/ |
IX Międzynarodowa Konferencja "Systemy Logistyczne"16:00 - 7 Wrz 12:00 Celem konferencji jest prezentacja i wymiana doświadczeń naukowo - badawczych przez krajowe i zagraniczne ośrodki naukowe oraz firmy z branży transportowo - logistycznej w zakresie organizacji, eksploatacji, utrzymania oraz oceny niezawodności i ryzyka w systemach transportowych i logistycznych. Hasłem przewodnim jest: "Inżynieria logistyki a bezpieczeństwo i niezawodność realizacji procesów w systemach transportowych". Organizatorem wydarzenia jest Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ >> Gdzie?
Centrum Kongresowe "Warszawianka" |
7/ |
Konferencja "Młodzi dla techniki 2017"08:00 - 8 Wrz 22:00 Politechnika Warszawska Filia w Płocku zaprasza do wzięcia udziału w III edycji Konferencji Naukowej Młodzi dla Techniki 2017. Konferencja ma na celu prezentację dorobku naukowego doktorantów, studentów i młodych pracowników naukowych oraz szeroko rozumianą promocję osiągnięć i działalności naukowej młodych badaczy, działających w obszarze budownictwa, inżynierii lądowej, inżynierii środowiska, inżynierii mechanicznej, chemicznej i petrochemicznej. Konferencja dedykowana jest zarówno doświadczonym, jak i początkującym młodym badaczom, rozpoczynającym swoją karierę naukową. Konferencja Młodzi dla Techniki 2017 stanowi integralną część obchodów 50-lecia Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. Szczegółowy program dostępny będzie TUTAJ >> |
7/ |
Warszawski Salon Maturzystów 201709:00 - 8 Wrz 14:20 W Dużej Auli Politechniki Warszawskiej swoją ofertę zaprezentuje blisko 70 uczelni z kraju i z zagranicy. Zapraszamy także na spotkania dotyczące budowania swojej ścieżki kariery, studiami za granicą oraz na indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi. Podczas Salonu będzie można nie tylko odwiedzić stoisko Politechniki Warszawskiej, ale i zapoznać się z ofertą naszej uczelni i zasadami rekrutacji podczas prezentacji:
Harmonogram wszystkich wydarzeń towarzyszących jest dostępny na stronie Salonu Maturzystów. |
10/ |
Konferencja EM201708:00 - 13 Wrz 18:00 W dniach 10-13 września 2017 r. odbędzie się XVI International Conference on Electron Microscopy EM2017. Jest to cykliczna konferencja międzynarodowa organizowana co trzy lata przez wiodące ośrodki mikroskopii elektronowej w Polsce. Kolejne, szesnaste forum mikroskopii elektronowej jest organizowana przez Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, a współorganizatorami wydarzenia są Polskie Towarzystwo Mikroskopii oraz Komitet Nauki o Materiałach Polskiej Akademii Nauk. Konferencja EM2017 będzie poświęcona zastosowaniom nowoczesnych metod mikroskopii elektronowej w inżynierii materiałowej, fizyce, chemii, naukach o Ziemi oraz w biologii i w medycynie. Proponowany program konferencji obejmuje następujące sesje tematyczne:
Gdzie? Szczegóły zostaną wkrótce podane. |
12/ |
1st IWA Polish Young Water Professionals Conference08:00 - 13 Wrz 16:00 Pierwsza konferencja IWA dla młodych naukowców organizowana jest przez Politechnikę Krakowską i International Water Association Young Water Professionals Poland przy współudziale Politechnik: Gdańskiej, Wrocławskiej, Białostockiej, Śląskiej, Częstochowskiej, Poznańskiej, Lubelskiej oraz Warszawskiej. Więcej informacji na stronie wydarzenia Gdzie?
Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej |
14/ |
III Dzień Popularyzacji Matematyki na Wydziale MiNI09:00 - 17:00 Wydarzenie organizowane jest po raz trzeci przez Wydział Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej dla uczniów szkół średnich, gimnazjów i siódmych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki. Przygotowano kilkadziesiąt wykładów oraz warsztaty, które będą okazją, by dotknąć matematycznych zjawisk w laboratorium komputerowym lub sali ćwiczeniowej. Z dodatkowych atrakcji na uczestników czekać będą m.in. Escape Room, przygotowany przez studentów z Koła Naukowego Matematyków Wydziału MiNI, gry edukacyjne stworzone w ramach projektu Archipelag Matematyki oraz matematyczny cyrk czasopisma specjalistycznego Delta. Wstęp jest bezpłatny, na niektóre zajęcia obowiązują zapisy. Rejestracja zostanie uruchomiona w pierwszych dniach września. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia Gdzie?
Gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informatycznych PW, |
14/ |
Dzień Otwarty oraz Wykład Otwarty w Szkole Biznesu PW18:00 Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza na Dzień Otwarty oraz Wykład Otwarty "Building Innovative Muscle to Win Your Future” - prof. Sylwia Sysko-Romańczuk i Piotr Ćwik. Gdzie?
Szkoła Biznesu PW, |
16/ |
Politechnika na fali 201706:00 - 30 Wrz 22:00 Kolejna edycja seminarium naukowego "Politechnika na fali", organizowanego podczas rejsu na żaglowcu STS Fryderyk Chopin, przy współpracy z Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są "Narzędzia i wyzwania dla współczesnych inżynierów”. W czasie seminarium uczestnicy skupiać się będą na współczesnych rozwiązaniach zarówno technologicznych jak i naukowych dotyczących badań elementów żaglowca z wykorzystaniem czujników światłowodowych, tensometrów elektrooporowych, akcelerometrów. Start z portu w Edynburgu, wyokrętowanie w Szczecinie. Nie jest wymagane żadne doświadczenie żeglarskie. Więcej informacji TUTAJ >> Gdzie? Edynburg-Szczecin |
18/ |
2017 E-MRS Fall Meeting and Exhibition08:00 - 21 Wrz 18:00 E-MRS Fall Meeting jest jedną z największych konferencji z zakresu nauki o materiałach i inżynierii materiałowej. Wydarzenie ma charakterze interdyscyplinarny, pełni funkcję platformy wymiany wiedzy z różnych obszarów, w tym fizyki, chemii i nauk inżynieryjno-technicznych, w odniesieniu do zaawansowanych materiałów. Konferencja organizowana jest w Politechnice Warszawskiej cyklicznie od września 2002 roku. Zapraszamy do udziału w Sesji Plenarnej, która odbędzie się w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej w środę 20 września o godzinie 09:00. Sesja rozpocznie się od wręczenia nagrody im. Jana Czochralskiego Profesor Elvirze Fortunato. W tym roku wykłady plenarne wygłoszą:
• Laureatka nagrody Czochralskiego - Profesor Elvira Fortunato - Universidade Nova de Lisboa, Portugalia; Szczegółowy plan wydarzenia dostępny jest na stronie organizatora. Formularz rejestracyjny znaleźć można TUTAJ>> Gdzie?
Gmach Główny Politechniki Warszawskiej |
19/ |
Narodowy Kongres Nauki07:00 - 20 Wrz 18:00 W dniach 19-20 września 2017 r., w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się Narodowy Kongres Nauki. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawi projekt założeń do nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Szczegółowy program dostępny jest na stronie NKN Gdzie?
Centrum Kongresowe ICE Kraków |
19/ |
LegalTech Polska17:00 - 19:30 Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zaprasza na trzecie spotkanie LegalTech Polska. Program spotkania:
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja na stronie CZIiTT. Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, |
22/ |
Festiwal Nauki w Warszawie18:00 - 1 Paź 18:00 W dniach 22.09 - 1.10 2017 r., w Warszawie odbędzie się doroczny Festiwal Nauki. Tematy, jakie pojawią się w Politechnice Warszawskiej to m.in.: "Laser - potęga światła" (dr hab. inż. Ryszard Piramidowicz), "Problemy aerodynamiczne superszybkiego transportu - HyperloopPoland" (prof. dr hab. inż. Janusz Piechna), czy "Między Bachem a Banachem; matematyczne struktury w muzyce i sztuce" (prof. dr hab. Jarosław Grytczuk). Szczegółowy program Festiwalu Nauki dostępny jest na stronie wydarzenia. Program wykładów i warsztatów organizowanych w Politechnice Warszawskiej dostępny jest na stronie głównej PW. Gdzie?
Gmach Główny Politechniki Warszawskiej |
28/ |
Design Thinking Zero13:00 - 16:00 Bezpłatne trzygodzinne warsztaty dla początkujących, podczas których, pracując w zespole, przejść można przez wszystkie etapy design thinking, od Empatii po Prototypowanie i Testowanie. Dowiedzieć się można:
Dla kogo?
Spotkanie będzie składać się z trzech części:
Organizatorzy: Design Thinking Institute, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej Prowadzący: Sara Kapela, Mateusz Kałamarz Zapisy trwają do 24.09.2017, w poniedziałek 25.09.2017 wybrane osoby zostaną powiadomione o uczestnictwie. Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, |
2/ |
Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2017/201810:00 Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej uprzejmie zapraszają na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2017/2018, która odbędzie się w dniu 2 października 2017 roku o godz. 10.00 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Program:
Prosimy o zajmowanie miejsc do godz. 9.50. Msza św. inaugurująca rok akademicki 2017/2018 zostanie odprawiona 1 października w niedzielę o godz. 18.30 w Kościele Najświętszego Zbawiciela, przy pl. Zbawiciela w Warszawie. Inauguracje wydziałowe - zgodnie z informacjami podanymi na stronach internetowych Wydziałów Uczelni. Gdzie?
Gmach Główny Politechniki Warszawskiej |