Kalendarium

28/
10

Rzecznicy Talentów

15:00 - 17:20

Fundacja JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk! i Politechnika Warszawska zapraszają na drugą edycję projektu Rzecznicy Talentów. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej oraz wspieranie innowacyjności.

Spotkanie inauguracyjne: Sukces mierzony innowacją odbędzie się na terenie kampusu SGGW (budynek nr 37) przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie. 

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

29/
10

Multimedia - technology, design, management

09:30 - 30 Paź 14:30

Podczas dwudniowego spotkania w Politechnice Warszawskiej w ramach Multimedia – technology, design, management in conjunction with 5th International IP Management Forum zaprezentowane zostaną światowe i polskie osiągnięcia, nadchodzące trendy, oferowane możliwości, wyzwania i zagrożenia w dziedzinie szeroko pojmowanych multimediów.

Pełen program konferencji dostępny jest TUTAJ

Miejsce obrad:

  • 29 października 2014 r. w Audytorium Centralnym WEiTI,
  • 30 października 2014 r. w Sali Senatu PW.

Językiem wykładowym wszystkich spotkań będzie język angielski.
Zainteresowani udziałem w konferencji proszeni są o rejestrację TUTAJ

Wstęp wolny.

30/
10

Obchody Dnia Wszystkich Świętych w PW

08:45 - 14:30

Jak co roku, uczcimy pamięć zmarłych Profesorów Politechniki Warszawskiej, składając na ich grobach wiązanki kwiatów. W imieniu prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej, zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach.

Szczegółowy terminarz uroczystości wraz z miejscem zbiórki oraz rozkładem dnia dostępny jest TUTAJ

30/
10

Sprawdź, kto rządzi Internetem!

09:00 - 18:00

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową (NASK), Fundacją Wolnego i Otwartego Oprogramowania oraz amerykańską organizacją Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) zapraszają na warsztaty o zarządzaniu siecią – Sprawdź, kto rządzi Internetem!.

Podczas warsztatów będzie można posłuchać i podyskutować m.in. na następujące tematy: cyberbezpieczeństwo, dostęp do informacji a prywatność w Internecie, neutralność sieci, ICANN i jego rola w zarządzaniu technicznymi zasobami Internetu oraz o wszystkim co warto dziś wiedzieć o Internecie.

W programie m.in.

  • sesja plenarna: Internet dzisiaj i jutro – jak zarządzanie Internetem wpływa na funkcjonowanie Internetu i sposób, w jaki z niego korzystamy,
  • panel dyskusyjny,
  • warsztaty,
  • wystąpienia.

Gdzie?

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66

Zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: Grzegorz.Sekita@mac.gov.pl

Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji TUTAJ

30/
10

Otwarte zajęcia na Wydziale Zarządzania

09:15

Wydział Zarządzania zaprasza na prezentację w ramach otwartych zajęć z przedmiotu „Architektura systemów komputerowych” nt. innowacyjnych podejść do usług serwerowych. Nowe modele przetwarzania danych zostaną omówione na przykładzie centrów danych realizowanych przez firmę Beyond.pl z Poznania.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniami implementacji nowoczesnych data center oraz możliwościami wynikającymi z zastosowania outsourcingu usług serwerowych.

Gdzie?

Wydział Zarządzania,
ul. Narbutta 85, sala NT312A

30/
10

Ogłoszenie wyników konkursu architektonicznego

11:30

Konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie koncepcji zagospodarowania Terenu Centralnego Politechniki Warszawskiej zorganizowano we współpracy z SARP. Przedmiotem zadania konkursowego było opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej terenu centralnego Politechniki Warszawskiej dla potrzeb Szkoły Civil Engineering, centrum konferencyjnego, funkcji ogólnouczelnianych oraz przestrzeni publicznej uwzględniającej powiązania z istniejącymi obiektami Politechniki Warszawskiej i miastem.

Odczytanie nazwisk laureatów wraz z prezentacją nagrodzonych prac odbędzie się na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Wystawa projektów potrwa do 12 listopada 2014 r.

4/
11

V Forum Rozwoju Mazowsza

09:15 - 5 Lis 16:30

Tegoroczna edycja zgromadzi 80 wystawców. W ramach przedsięwzięcia, oprócz części wystawienniczej, w programie zaplanowano także całodzienne wystąpienia na dwóch scenach. Przygotowano łącznie 23 sesje tematyczne. W programie m.in.:

  • wdrażanie funduszy europejskich,
  • aktualne informacje na temat dostępnych dotacji,
  • stan przygotowania do konkursów z nowej puli środków (lata 2014-2020),
  • społeczna odpowiedzialności biznesu,
  • inicjatywy wspierające mobilność na rynku zawodowym itd.

Wśród prelegentów zobaczymy m.in. Annę Rogowską, Zastępcę Kanclerza ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej, która wystąpi w debacie dedykowanej Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii. Swoje stoisko zaprezentuje również Politechnika Warszawska.

V Fozwoju Rozwoju Mazowsza Grow Up Start UP odbędzie się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Szczegóły i rejestracja TUTAJ

Gdzie?

Stadion Narodowy w Warszawie

V Forum Rozwoju Mazowsza - artykuł w BPW

4/
11

III Seminarium CSZ CI

16:15 - 17:30

Cykl seminariów organizowanych przez Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej pod wspólnym tytułem „Problemy, metody i obliczenia wielkoskalowe oraz wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego” przewiduje 8 tematów realizowanych we wtorkowe popołudnia roku akademickiego 2014/2015 w sali 134 Gmachu Głównego PW.

4 listopada przewidziane jest seminarium pt. "Wirtualne środowisko pracy w cyklu życia produktu".

Wykład wygłosi: prof. dr hab. inż. Teodor Winkler (Instytut Techniki Górniczej KOMAG w Gliwicach; Instytut Inżynierii Produkcji Wydział Organizacji i Zarządzania Politechnika Śląska).

Streszczenie: Modele cech geometrycznych obiektów materialnych, cech antropometrycznych ludzi oraz modele zjawisk tworzą wirtualne środowisko pracy (WŚP). W referacie przedstawione zostaną model, struktura i składniki wirtualnego środowiska pracy (WŚP). Omówione zostaną zastosowania WŚP w poszczególnych stadiach cyklu życia produktu. Dla stadium projektowania pokazane zostaną scenariusze wirtualnego prototypowania złożonych systemów antropotechnicznych stosowanych w górnictwie. W stadium eksploatacji WŚP tworzy przestrzeń, w której kształtowane są bezpieczne warunki pracy. Relacje łączące człowieka z otoczeniem są przedmiotem modelowania i oceny w świetle kryteriów bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia. Udostępnianie WŚP dla celów szkolenia użytkowników złożonych środków technicznych, dopełnia obszar zastosowań o narzędzia inżynierii wiedzy. Rozproszone i interdyscyplinarne grono twórców i użytkowników współczesnych produktów, stawia wysokie wymagania odnośnie mobilności WŚP. Pokazane zostaną zastosowania wykorzystujące technologie ICT.

Pełen program cyklu TUTAJ

5/
11

Problemy i perspektywy organizacji...

09:00

Seminarium "Problemy i perspektywy organizacji i zarządzania w społeczeństwie ryzyka" Katedry Zarządzania, Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej (Łódź, 5 listopada 2014 r.). 

Celem seminarium jest stworzenie platformy wymiany poglądów na temat problemów i perspektyw w zarządzaniu w ujęciu globalnym i lokalnym, jakie przed teoretykami i praktykami stawia społeczeństwo ryzyka.

Tematyka seminarium ogniskuje się wokół obszarów zarządzania i organizacji szczególnie wrażliwych na społeczeństwo ryzyka. Organizacja i zarządzanie w sektorze publicznym i prywatnym wymaga rozpoznawania ryzyka i zagrożeń, formowania świadomości i kształtowania odpowiedzialności, na wielu poziomach w życiu jednostek i społeczeństwa.

Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ

5/
11

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki

10:00 - 7 Lis 15:00

5 listopada w warszawskiej hali EXPO XXI odbędzie się druga edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki Trans Poland 2014. Organizator, dzięki programowi wydarzeń towarzyszących, uczynił z targów platformę biznesową łączącą rynki WNP i UE.

Wiodące tematy:

  • Transport intermodalny (kontenery i cargo, tabor transportowy, sprzęt przeładunkowy, porty i terminale, przewoźnicy,
  • Transport drogowy, kolejowy, morski, lotniczy,
  • Logistyka i spedycja,
  • Produkcja i eksploatacja ciężarowego taboru transportowego,
  • Transport wewnętrzny i magazynowanie,
  • ITS i telematyka w transporcie,
  • Usługi towarzyszące.

Tematyka konferencji i dyskusji:

  • Bezpieczny transport = Bezpieczny biznes,
  • Bezpieczeństwo transportu do państw WNP,
  • Bezpieczeństwo transportu chemii i substancji niebezpiecznych w łańcuchach multimodalnych,
  • Bezpieczeństwo w logistyce i transporcie.

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

Wtorek 5 listopada 2014 10:00-17:00
Środa 6 listopada 2014 10:00-17:00
Czwartek 7 listopada 2014 10:00-15:00

Gdzie?

Warszawskie Centrum EXPO XXI
ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14

Szczegóły na stronie MTTiL TUTAJ

5/
11

Wernisaż wystawy w DSH

18:00

W 100-lecie wybuchu I wojny światowej Dom Spotkań z Historią zaprasza na nową ekspozycję zatytułowaną Wielka Wojna na Wschodzie 1914–18. Od Bałtyku po Karpaty. Partnerami wystawy są: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Instytut Herdera do Badań Historycznych nad Europą Środkowo-Wschodnią w Marburgu. Wydarzenie jest częścią światowych obchodów 100-lecia wybuchu I wojny światowej.

Ekspozycja, której scenariusz przygotował Tomasz Kuba Kozłowski (kolekcjoner, znawca tematyki kresowej prowadzący w DSH cykl spotkań „Opowieści z Kresów” i program Warszawska Inicjatywa Kresowa), prezentuje Wielką Wojnę na Ziemiach Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej – terenach współczesnej Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy. Bazą źródłową wystawy są zbiory autora liczące blisko kilkadziesiąt tysięcy obiektów z końca XIX i początku XX wieku.

Na ekspozycji udostępnionych zostanie ponad 250 reprodukcji i oryginalnych obiektów z lat 1914–1918, m.in. unikatowe zdjęcia, pocztówki, dokumenty, mapy. Na stanowiskach multimedialnych będzie można obejrzeć pokazy slajdów i fragmenty wojennych filmów dokumentalnych (w tym unikatowych kolorowanych). Ponadto zaprezentowane zostaną zdjęcia stereoskopowe z frontu zachodniego oraz dźwiękowe nagrania żołnierskiej korespondencji z wojennego frontu.

Ekspozycji towarzyszyć będzie album, który ukaże się w czasie trwania wystawy.
Wstęp wolny.

Szczegóły TUTAJ

Gdzie?

Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawa

5/
11

Inwestycje na giełdzie. Szkolenie dla studentów

18:30 - 20:00

W ramach programu Akcjonariat Obywatelski realizowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa i partnerów przedsięwzięcia, na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW odbędzie się bezpłatne szkolenie dla studentów z inwestowania na giełdzie.

Gdzie?

Wydział Nauk Ekonomicznych UW, ul. Długa 44/50, Aula A.

Zapisy na szkolenie na stronie Akcjonariatu Obywatelskiego,
telefoniczne (71)-332 95 67 lub mailem akcjonariat@sii.org.pl

6/
11

Zbiórka krwi z GEOIDĄ

09:00 - 14:00

Zbiórka krwi odbędzie się w związku z obchodami 20-tych urodzin Stowarzyszenia. W nagrodę oprócz upominków ufundowanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie osoby, które oddadzą krew dostaną darmową wejściówkę na urodziny w klubie Proxima 13 listopada 2014 r.

Gdzie?

Plac Politechniki, przed Gmachem Głównym PW

Więcej TUTAJ

7/
11

Film naukowy wczoraj, dziś i jutro

09:00

Polskie Stowarzyszenie Filmu Naukowego oraz Politechnika Warszawska Filia w Płocku zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Film naukowy wczoraj, dziś i jutro, która odbędzie się w Auli Politechniki Warszawskiej w Płocku, ul. Łukasiewicza 17.

Obszary tematyczne konferencji związane są z:

  • historią filmu naukowego,
  • aktualnymi możliwościami realizacji, wykorzystania i popularyzacji filmu naukowego,
  • aktualnymi osiągnięciami polskiego filmu naukowego,
  • przyszłości filmu naukowego w świetle tendencji rozwojowych nauki, edukacji i techniki.

Na konferencji zaprezentowane zostaną m.in.:

  • (Nie)Obiektywny film etnograficzny na przykładzie twórczości Pavola Barabáša
  • Wpływ filmu dydaktycznego na efektywność kształcenia
  • Wpływ technologii cyfrowej na wykorzystanie filmu w edukacji
  • Metody oraz narzędzia stosowane przy realizacji filmu naukowego w latach 50. i 60.
  • Metodyczno-technologiczne aspekty wykorzystania materiałów audiowizualnych w kształceniu przez całe życie

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

8/
11

Spektakl Zespołu Piesni i Tańca PW

18:00

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zaprasza na koncert w Centrum Kultury Izabelin.

Zaprezentowane zostanie widowisko taneczno-wokalne z oprawą muzyczną na żywo w wykonaniu ponad 50 artystów. Podczas spektaklu zobaczymy elementy tradycyjnych prac gospodarskich: młócenie, pranie, sprzątanie, wyrąb drzewa oraz szycie. Czynności te wplecione będą w choreograficzne obrazki z różnych regionów. Spektakl zamknie Kujawiak z Oberkiem z choreografią nawiązującą ornamentyką do łowickiej wycinanki.

Koncert odbędzie się w dwóch odsłonach po 40 minut.

  • „W izbie” z piosenkami i tańcami z Wielkopolski, Górali Żywieckich, z Kurpiów i z Krosna.
  • „We dworze” z pieśniami i tańcami narodowymi.

Wstęp wolny.

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.