Kalendarium

27/
07

Metro. Dzień Otwarty

09:00 - 19:00

W ostatnią niedzielę miesiąca będzie można na własne oczy przekonać się, jak wiele zmieniło się na budowie centralnego odcinka II linii metra. Tym razem miasto st. Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. oraz wykonawcą - AGP Metro Polska S.C. zapraszają mieszkańców stolicy na Dni Otwarte na stacji C11 Świętokrzyska.

Podczas blisko godzinnej wycieczki umożliwione zostanie m. in. przejście podziemnymi korytarzami nowej stacji,  czy zejście do hali peronowej, gdzie trwa montaż żółtej konstrukcji podwieszanego sufitu. Dni Otwarte to również okazja, by zwiedzić wybrane pomieszczenia technologiczne stacji, do których w trakcie codziennej eksploatacji dostęp mają jedynie pracownicy obsługi metra.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu stacji należy się wcześniej zarejestrować. Rejestracja osób zgłaszających chęć zwiedzenia stacji Świętokrzyska rozpocznie się w środę, 16 lipca o godzinie 9.00 i będzie trwała do wyczerpania miejsc.

Szczegóły TUTAJ

30/
07

Warsztaty i debata KIG

11:00

„Jak walczyć z korupcją i przestępczością w biznesie? Kodeksy etyczne i polityka sygnalistów na świecie”. Powyższe zagadnienie będzie tematem spotkania, które odbędzie się 30 lipca 2014 r.

Debata i towarzyszące jej warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych poprawą relacji międzyludzkich i zarządzaniem personalnym w firmach. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą i portalem RaportCSR.pl.

Więcej szczegółów TUTAJ

Gdzie?
Krajowa Izba Gospodarcza w Warszawie, ul. Trębacka 4.

Wstęp bezpłatny.

31/
07

Powstanie Warszawskie - obchody 70. rocznicy

16:30 - 18:00

Politechnika Warszawska w ramach obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego zaprasza na następujące uroczystości:

31 lipca 2014

16.30 Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku 3 Batalionu Pancernego AK "Golski" na terenie PW
17.00-18.00 Spotkanie na Wydziale Architektury PW
18.30 Msza św. w Kościele Najświętszego Zbawiciela

1 sierpnia 2014

16.30 Oddanie hołdu poległym i zmarłym Żołnierzom na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach
17.00 Uroczystości Centralne

Jednocześnie przez cały sierpień trwać będzie Wystawa Most63. Szczegóły TUTAJ

Materiał o Powstaniu Warszawskim w murach Politechniki TUTAJ

31/
07

Startup Grind Warsaw

18:00

Już po raz trzeci w tym roku Startup Grind Warsaw poprowadzi inspirujące rozmowy o biznesie. Przedstawiony zostanie m.in. startup studentów z Politechniki Warszawskiej. Tematyka - energetyczna.

Edycja poświęcona tematyce energii, stworzy okazję do rozmowy i wymiany poglądów m.in. ze studentem Politechniki Warszawskiej – Karolem Bieleckim, który znalazł interesujące zastosowanie w branży dla dronów z kamerami termowizyjnymi i systemem monitorowania. Bielecki z kolegami jest założycielem startup-u Trójfazowego, który przy zainteresowaniu dużych graczy na rynku może rozwinąć skrzydła i rozwiązać wiele aktualnych problemów. Student opowie o tym, jakie czekają go wyzwania przy ofertowaniu innowacyjnych rozwiązań.

Gdzie?
Aula Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej przy ul. Wołoskiej 141.

Rejestracja TUTAJ

Więcej o Startup Grind Warsaw przeczytać można TUTAJ

AGENDA

17:30    Networking i przekąski
18:00    Wywiad przy kominku ze Startupem: Karol Bielecki
18:30    Wywiad przy kominku z Przedsiębiorcą: Arkadiusz Świerczewski
19:00    Przerwa
19:10    Wywiad przy kominku z Inwestorem: Marek Marzec
19:40    Wywiad przy kominku z Expertem: Adam Czyżewski
20:10    Wywiad przy kominku z Expertem: Leszek Grabarczyk
20:40    Networking i przekąski

Partnerem wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

5/
08

Enigma - odsłonięcie tablicy pamiątkowej

09:00 - 12:20

Trzej polscy matematycy z krajowego Biura Szyfrów: Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski jako pierwsi złamali kody Enigmy w latach 1932-1939. Współpracując z inżynierami fabryki AVA w Warszawie, zbudowali prawdziwą „bombę” – maszynę deszyfrującą kody Enigmy. To wydarzenie zostało również docenione przez stowarzyszenie IEE (The Institute of Electrical and Electronics Engineers), które nadało mu najwyższe odznaczenie IEEE zwane „Milestone” (pol. „Kamień milowy”).

Z tej okazji o godzinie 12.00 odbędzie się odsłonięcie tablic pamiątkowych (w jęz. polskim i angielskim) przy ul. Śniadeckich 8 (naprzeciwko Instytutu Matematycznego PAN). Poprzedzi je Międzynarodowe Seminarium Naukowe, które zaplanowane jest w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej (9.00 - 11.40). W sympozjum wezmą udział m.in.: prof. Ryszard Jachowicz, Przewodniczący Polskiej Sekcji IEE (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW), prof. Roberto de Marca, Prezydent IEE. W programie przewidziano wykłady na temat znaczenia Enigmy i polskiej kryptologii.

6/
08

Wykład o "Kacie Warszawy"

18:00

Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy i Dom Spotkań z Historią zapraszają na wykład dr. Philippa Martiego Druga kariera Heinza Reinefartha, towarzyszący wystawie Reinefarth w Warszawie. Dowody zbrodni prezentowanej w Muzeum Woli. Prelekcja organizowana jest w ramach obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Generał SS Heinz Reinefarth, zwany „Katem Warszawy”, jest odpowiedzialny za rzeź Woli w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego, kiedy według różnych szacunków zamordowano od trzydziestu do sześćdziesięciu tysięcy mieszkańców dzielnicy. Pomimo śledztwa, prowadzonego po wojnie przez prokuraturę we Flensburgu, Reinefarth nie poniósł żadnej odpowiedzialności za zbrodnie wojenne, był natomiast deputowanym do Landtagu (Parlamentu Kraju Związkowego) Szlezwika-Holsztynu i burmistrzem kurortu Westerland na wyspie Sylt. Książka dra Martiego Der Fall Reinefarth, w której autor opisuje nazistowską przeszłość Reinefartha, przyczyniła się do zmiany postrzegania w Niemczech tego szanowanego dotychczas polityka, adwokata i obywatela.

Gdzie?
Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawa

Wykład odbędzie się w języku niemieckim, z tłumaczeniem symultanicznym (należy zabrać dowód osobisty lub 50 zł na kaucję za aparat do tłumaczenia symultanicznego).

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

28/
08

Warsztaty holografii komputerowej

09:15 - 29 Sie 15:00

Na zaproszenie Centrum Studiów Zaawansowanych Politechnikę Warszawską odwiedzi prof. Tomoyoshi Shimobaba z University of Chiba w Japonii - światowy ekspert w dziedzinie holografii komputerowej i cyfrowej oraz sprzętowych metod obliczeniowych (GPU, FPGA). Z tej okazji Wydział Fizyki organizuje warsztaty dotyczące holografii komputerowej, które poprowadzi japoński naukowiec. 

Wstęp wolny.

Gdzie?

Sala nr 111 w Gmachu Fizyki PW.
Zgłoszenia uczestnictwa a także wszelkie pytania prosimy przesyłać do dr inż. Michała Makowskiego: mcovsky@if.pw.edu.pl

Szczegóły i tematyka TUTAJ

29/
08

Dzień Architekta Krajobrazu

10:00 - 30 Sie 14:30

W ramach 22 wystawy "Zieleń to życie" odbędzie się Dzień Architekta Krajobrazu oraz mistrzowskie warsztaty z udziałem znanego, brytyjskiego architekta krajobrazu Chrisa Beardshawa. Oprócz gościa głównego swoimi praktycznymi doświadczeniami podzieli się również Wojciech Januszczyk - projektant i wykonawca ogrodów, architekt krajobrazu, wykładowca w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL.

  • mistrzowskie warsztaty - 29 sierpnia 2014 r. (piątek). godz. 10.00 - 13.30 i 14.30 – 18.00
  • seminarium - 30 sierpnia 2014 r. (sobota), godz. 10.00 - 14.30

Wystawa "Zieleń to życie" rozpocznie się już 28 sierpnia o godz. 9.00

Gdzie?

CENTRUM EXPO XXI,
ul. Prądzyńskiego 12/14

Szczegóły TUTAJ

30/
08

Finał Dog Chow Disc Cup

09:45 - 31 Sie 18:00

W ostatni weekend sierpnia odbędzie się Finał sezonu 2014, dziewiątej edycji Pucharu Dog Chow. Wystąpi 60 najlepszych zespołów, laureatów tegorocznej serii DCDC. Oprócz dwóch finałowych konkurencji, czyli SuperOpen i Super-Pro Toss & Fetch, zaprezentowane zostaną pokazy zaganiania owiec. Ponadto będzie można wziąć udział w otwartych zawodach w Time Trial oraz Dog Dartbee. Jednocześnie już po raz trzeci odbędą się zawody w skokach do wody dla psów - Dog Diving.

Pokazy przewidziano na godzinę 17.15 na Polach Mokotowskich w Warszawie.

Szczegółowy harmonogram TUTAJ

31/
08

Street Party 2014

13:00

Wielokulturowe Warszawskie Street Party to festiwal uliczny wszystkich mieszkańców Warszawy, których różnorodne pochodzenie składa się na barwną mozaikę kulturową, często niedostrzeganą czy niedocenianą w codziennym pośpiechu. Jego celem jest promocja wielokulturowości poprzez wspólną, radosną zabawę.

Wielokulturowa parada wyruszy o godz. 13.00 z Placu Bankowego. Poprowadzą ją m.in. prezentujące różnorodne style warszawskie szkoły tańca oraz formacje muzyczne i taneczne, takie jak np. Ritmo Bloco, Afro Carnaval, Capoeira; ukraińskie organizacje i inicjatywy mniejszościowe i imigranckie w tym: Związek Ukraińców w Polsce, Koło w Warszawie gazeta "Nasze Słowo", Fundacja "Nasz Wybór", Centrum Ukraińskiej Kultury, ośrodek rozwoju - ЦУК.ор, młodzi Tybetańczycy z Fundacji Sam Dżub Ling i Łódź Polskiego Stowarzyszenia Falun Dafa.

Finałem parady będzie Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim. Tutaj od godz. 14.00 na uczestników czekają występy, pokazy i warsztaty w kilku punktach miasteczka.

W specjalnie przygotowanej Strefie zabaw dla dzieci nie zabraknie tanecznych i edukacyjnych atrakcji dla najmłodszych.

Od 20:00 Kino plenerowe – filmy z festiwalu Watch Docs – Prawa człowieka w filmie.

2/
09

Konferencja Systemy logistyczne - teoria i praktyka

16:00 - 5 Wrz 12:00

Celem VII Międzynarodowej Konferencji Systemy logistyczne - teoria i praktyka jest prezentacja osiągnięć naukowych oraz wymiana wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie funkcjonowania, organizacji oraz eksploatacji systemów transportowych i logistycznych. Spotkanie ma na celu prezentację praktycznych zastosowań metod zarządzania, optymalizacji, symula­cji i innowacyjnych rozwiązań technologii IT w kształtowaniu i projektowaniu systemów transportowych i logistycznych.

Patronat nad Konferencją objęli:
prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej,
Komitet Transportu PAN.

Organizator:
Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej

Gdzie?
Centrum Konferencyjno- Wypoczynkowe „Zamek” Hotel Krasicki
Pl. Zamkowy 1/7, 11-100 Lidzbark Warmiński

Szczegóły TUTAJ

8/
09

Konferencja FedCSIS 2014

11:00 - 10 Wrz 15:40

Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS) to międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona informatyce technicznej i ekonomicznej, organizowana w formie serii niezależnych konferencji, warsztatów, sympozjów i sesji specjalnych. Udział w konferencji biorą przedstawiciele środowisk akademickich z całego świata, reprezentanci przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, integracją i wdrażaniem systemów informatycznych, a także przedstawiciele wydawnictw naukowych i profesjonalnych.

Konferencja zostanie otwarta w poniedziałek 8 września br. o godz. 11.00 w sali 107.

Gdzie?

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75, Warszawa.

Szczegóły TUTAJ

8/
09

Wykład w Urzędzie Patentowym RP

12:00 - 14:00

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym "EU and US approaches to the problem of providing access to standard essential patents (SEPs)".

Wykład i dyskusję poprowadzą:

  • prof. Jorge Contreras z University of Utah, S.J. Quinney College of Law oraz Department of Human Genetics at the School of Medicine;
  • dr hab. Rafał Sikorski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Wydział Prawa i Administracji.

Wykład odbędzie się w siedzibie Urzędu Patentowego RP (Warszawa, Al. Niepodległości 188/192) w sali nr 557.

Spotkanie będzie w całości prowadzone w języku angielskim.

Potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu należy przesłać drogą mailową: mborkowski@uprp.pl

9/
09

Wykorzystaj swoją kreatywność - konferencja

09:00 - 10 Wrz 17:00

Konferencja „Wykorzystaj swoją kreatywność: generowanie i wdrażanie rozwiązań innowacyjnych” odbędzie się w ramach projektu systemowego „Mazowiecka Sieć Ośrodków Doradczo-Informacyjnych w zakresie innowacji (MSODI)” realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Celem konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń jej uczestników w zakresie nawiązywania i utrzymywania współpracy między reprezentowanymi przez nich podmiotami (przedsiębiorstwami, ośrodkami naukowymi, instytucjami otoczenia biznesu): od akcentowania ich silnych i wartych powielania stron, po zdefiniowanie barier utrudniających efektywne kooperowanie.

Rejestracja oraz program TUTAJ

9/
09

Konferencja CPEE

10:00 - 11 Wrz 16:00

Piętnasta edycja konferencji "Computational Problems of Electrical Engineering (CPEE)" odbędzie się w dniach 9-11 września br. w dolinie Vratna w pobliżu wioski Terchova na Słowacji. 

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Elektryczny Uniwersytetu w Żylinie. Jednym ze współorganizatorów konferencji jest Instytut Elektrotechniki Teoretycznej i Systemów Informacyjno-Pomiarowych PW. 

Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.