Każdego roku 16 listopada Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie obchodzi swoje święto - Dni prof. Antoniego Hoborskiego. Obchody składają się z całego cyklu imprez - wykładów, seminariów, konkursów - związanych tematycznie z matematyką, fizyką i chemią.
Celem organizacji Dni prof. Antoniego Hoborskiego - Święta Nauk Ścisłych w AGH jest upowszechnienie i popularyzacja potrzeby rozwoju nauk ścisłych i świadomości ich właściwego nauczania w szczególności w środowiskach nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i akademickich oraz otoczeniu przedsiębiorców - jako konsumentów efektów pracy naukowców oraz potencjalnych przyszłych pracodawców dla absolwentów szkół wyższych.
Prof. Antoni Hoborski - wybitny matematyk - był pierwszym rektorem Akademii Górniczej (później AGH) w latach 1920-1922 i jednocześnie dziekanem pierwszego w AG Wydziału Górniczego. Jego działalność naukowa, dydaktyczna i organizacyjna to wspaniały przykład idei łączenia podstawowych nauk ścisłych z aplikacyjnymi naukami technicznymi.
Kulminacją Dni prof. Antoniego Hoborskiego jest uroczyste posiedzenie Senatu AGH, w toku którego wręczane są trzy tradycyjne wyróżnienia. W 2018 roku poszczególne nagrody otrzymali:
W przypadku ostatniej nagrody do wygłoszenia laudacji został zaproszony Janusz Zawiła-Niedźwiecki, dziekan Wydziału Zarządzania PW.
Zdjęcie w zajawce: AGH