Dla studentów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych, jest to doskonała okazja, aby zaprzyjaźnić się z lutownicą czy oscyloskopem i poznać elektronikę od strony praktycznej.
Koncepcja laboratorium została opracowana w Zakładzie Mikrosystemów i Systemów Pomiarowych Instytutu Systemów Elektronicznych WEiTI PW. - Laboratorium wyposażone jest w podstawowy sprzęt warsztatowo-laboratoryjny potrzebny do zmontowania, uruchomienia i przetestowania prostych układów elektronicznych. Mamy sprzęt do lutowania (lutownice, cynę, topnik, cążki, pęsety) oraz przyrządy takie jak zasilacze, generatory, multimetry czy oscyloskopy. Bardzo często, mimo chęci poeksperymentowania z elektroniką, studenci nie mają możliwości zgromadzenia odpowiedniego sprzętu. Wychodzimy więc naprzeciw tym potrzebom i udostępniamy nasze zasoby - mówi dr inż. Grzegorz Tarapata, kierownik laboratorium.
- Dzięki naszemu laboratorium elektronika nie jest już tylko symbolem na mało zrozumiałym schemacie czy wirtualnym elementem opisanym za pomocą skomplikowanych równań matematycznych. W sposób praktyczny można zweryfikować podstawowe prawa fizyki. Studenci uczą się, że lutownica jest gorąca. Dowiadują się, w jaki sposób aplikować topnik i cynę, aby skutecznie zamontować dany element. Co więcej, zapoznają się obsługą i działaniem podstawowego sprzętu laboratoryjnego, które będą wykorzystywali w przyszłości przy różnych projektach - dodaje.
Więcej informacji na stronie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.
Źródło: WEiTI PW