Politechnika Warszawska już od kilku lat aktywnie promuje swoją ofertę na zagranicznych rynkach edukacyjnych, pozyskując tym samym nowych studentów naszej Uczelni. Tym razem CWM PW złożyło wizytę w Indonezji.
W dniach 7-14 maja br. delegacja Centrum Współpracy Międzynarodowej w składzie: Łukasz Wojdyga, Dyrektor CWM i Dominika Frąk-Dudzińska, Specjalista ds. współpracy międzynarodowej, gościła z wizytą w Indonezji. Celem wyjazdu była promocja Politechniki Warszawskiej i oferty studiów anglojęzycznych ze szczególnym wskazaniem na studia magisterskie. Nawiązano kontakty z organizacjami przyznającymi obywatelom Indonezji stypendia na zagraniczne studia oraz zaprezentowano możliwości edukacyjne PW na targach EU Scholarship Day.
Po przylocie do Indonezji przedstawiciele PW udali się do miasta Surabaya (Jawa Wschodnia), gdzie znajduje się Sepuluh Nopember Institute of Technology (ITS), publiczna uczelnia techniczna, z którą Politechnika Warszawska współpracuje w ramach projektu Erasmus Mundus INTERWEAVE. W ITS delegaci CWM zostali przyjęci przez Zastępcę Dyrektora International Office dr. Unggul Wasiwitono i Desy Karthika Hario z International Office. Obecny był także Ivan Rismi Polontalo, reprezentujący Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Indonezji (Departament Współpracy z Europą Centralną i Wschodnią). Podczas spotkania omówiono dotychczasowe wspólne działania oraz perspektywy rozwoju dalszej współpracy i możliwości przyjmowania przez PW absolwentów ITS na studia magisterskie. Przedstawiciele CWM przedstawili także prezentację dla około 30 studentów ITS.
Następnie delegacja PW udała się do Dżakarty, gdzie 9 maja wzięła udział w targach EU Scholarship Day. Podczas dyżuru na stoisku Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Dżakarcie zaprezentowała ofertę studiów anglojęzycznych PW dla około 400 uczestników targów.
W dniach 10-11 maja Centrum Współpracy Międzynarodowej spotkało się m.in. z przedstawicielami agencji rekrutacyjnej The European Higher Education Office, omawiając możliwości współpracy w zakresie reprezentowania naszej Uczelni na rynku indonezyjskim oraz rekrutowania studentów. Delegacja CWM złożyła także wizyty w dwóch prywatnych międzynarodowych szkołach: Sekolah Pelita Harapan oraz Bina Bangsa School. Podczas rozmów z doradcami studentów: Robyn Combes i Angeline Ang (SPH) i Imeldą (BBS), uzyskano informację, że ponad 90% absolwentów tych szkół wybiera studia za granicą.
12 maja przedstawiciele PW wizytowali Agencję Rozwoju Narodowego i Planowania wchodzącej w skład Ministerstwa Rozwoju Narodowego i Planowania. Jest to organizacja zajmująca się m. in. programami stypendialnymi dla osób wyjeżdżających za granicę. W Bappenas spotkali się m.in. z Endah D. Handini, Konsultantem ds. Praktyk i Edukacji i Annisą Sabrina Hartoto, Konsultantem ds. Monitoringu Ewaluacji, osobami odpowiedzialnymi za program SPIRIT (Scholarship Program for Strengthening Reforming Institutions Project). Projekt ten polega na finansowaniu wyjazdów pracowników administracji publicznej na zagraniczne studia, głównie magisterskie. Projekt SPIRIT dobiega już końca, choć na nadchodzące lata przewidziane są nowe źródła finansowania.
Delegacji CWM podczas wszystkich wizyt tego dnia towarzyszyli Endang (Dinda) Septryani Sari, reprezentująca Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Indonezji oraz Maciej Duszyński, Konsul RP.
13 maja członkowie naszej delegacji udali się do miasta Bandung, gdzie znajduje się Bandung Institute of Technology (ITB), publiczna uczelnia techniczna, z którą PW współpracuje w ramach projektu Erasmus Mundus INTERWEAVE. W ITB przedstawiciele CWM wygłosili prezentację dla przybyłych studentów, a następnie odbyli spotkanie z Zastępcą Dyrektora International Office Dr. Tatacipta Dirgantara, dotyczące dotychczasowych i przyszłych wspólnych działań. Na zakończenie wizyty delegacja zwiedzała kampus ITB.
Podobny materiał:
Bliżej Indonezji. CWM PW zacieśnia więzi współpracy
Źródło: CWM PW