Pracownicy Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW wspierają liczne inicjatywy w zakresie walki z koronawirusem i na drukarkach 3D wytwarzają elementy urządzeń ochrony osobistej.
Pracownicy Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych drukują na drukarkach 3D elementy urządzenia ochrony osobistej oraz przygotowują w konsultacji z pracownikami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego projekty kolejnych urządzeń wspierających działania służby zdrowia w zakresie walki z koronawirusem.
Do piątku 3 kwietnia br. przy wsparciu Wydziału wydrukowano 156 kompletów specjalnych ramek do przyłbic ochronnych. Zostały one przekazane koordynatorowi facebookowej akcji „Przyłbice i maski dla Medyków - Warszawa i mazowieckie”.
Uruchomienie produkcji ramek metodą wtrysku sprawiło, że na Wydziale rozpoczęto wytwarzanie łączników umożliwiających połączenie maski do snurkowania dystrybuowanej przez Decathlon z filtrami powszechnie używanymi w szpitalach.
Po przekazaniu pierwszych testowo wydrukowanych adapterów do masek rozdysponowano kolejne 50 sztuk w trzech różnych wariantach. Następnie zespół przystąpił do wytwarzania czteroelementowego adaptera do masek. Do tej pory pracownikom Wydziału udało się oddać do użytku 250 takich adapterów.
Laboratorium Wydruków 3D, znajdujące się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW, będzie kontynuować prace mające na celu pokrycie doraźnych niedoborów sprzętu wspomagającego pracę polskiej służby zdrowia.
Źródło: dr inż. Jarosław Seńko, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW