Joanna Szymańska, doktorantka Wydziału Inżynierii Materiałowej PW została laureatką konkursu PGNiG. Jej projekt pn. „Produkcja i badania ultralekkich propantów ceramicznych przeznaczonych do efektywnego wydobycia gazu łupkowego” ma teraz szansę realnego wykorzystania.
Finał ogłoszonego w maju br. przez Departament Badań i Rozwoju Centrali PGNiG SA konkursu „Młodzi innowacyjni dla PGNiG”, odbył się 25 września br. w Muzeum Gazownictwa. Na konkurs nadeszło aż 50 innowacyjnych projektów. Podczas finału jedenastu starannie wybranych finalistów (trzy 2-osobowe zespoły i 5 osób indywidualnie) przedstawiło zarys swoich projektów przedstawicielom Kapituły. Po burzliwych obradach wybrano 3 zwycięzców.
Główne nagrody zdobyli:
Konkurs skierowany do młodych naukowców, studentów lub doktorantów miał na celu wyszukanie innowacyjnych projektów o charakterze badawczo-rozwojowym, z obszaru działalności Grupy Kapitałowej PGNiG. Projekt miał być nowatorski, a także możliwy do zastosowania w praktyce biznesowej Grupy Kapitałowej PGNiG. Laureatka pierwszej nagrody otrzyma od spółki propozycję realizacji swojego projektu.
Jak pisze w komunikacie PGNiG - Pozytywnym zaskoczeniem był fakt, że wiele złożonych w konkursie propozycji cechowało się nie tylko wysokim poziomem innowacyjności, ale wykazywało konkretne efekty ekonomiczne dla PGNiG. Departament Badań i Rozwoju w ramach obowiązujących procedur przeanalizuje możliwość realizacji dodatkowych projektów.
Więcej informacji o nagrodzonych już wkrótce na stronie konkursu: http://www.pgnig.pl/mlodzi-innowacyjni-dla-pgnig
Źródło: PGNiG