Do 15 czerwca br. można składać wnioski w konkursach Narodowego Centrum Nauki: POLONEZ BIS, OPUS 23 oraz PRELUDIUM 21. Projekty mogą realizować zarówno doświadczeni badacze, jak i naukowcy rozpoczynający karierę.
Do 19 kwietnia br. studenci i pracownicy administracji Politechniki Warszawskiej mogą wziąć udział w konkursie ENHANCE Challenge organizowanym przez konsorcjum ENHANCE.
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską dotyczącą uczenia maszynowego lub analizy danych. Prace można zgłaszać do 30 kwietnia 2022 r.
Do 30 kwietnia 2022 r. można przesyłać zgłoszenia do konkursu o nagrodę Prezydenta Bydgoszczy za najlepszą pracę dyplomową (licencjacką, inżynierską, magisterską, doktorską) poruszającą problematykę związaną z Miastem.
Z okazji 50-lecia istnienia Europejska Rada Przemysłu Chemicznego (Cefic) ogłosiła konkurs dla studentów lub doktorantów z obszaru chemii. Zgłoszenia można przesyłać do 17 kwietnia 2022 r.
Prezydent m.st. Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich poruszających tematykę Warszawy i rozwoju miasta do ubiegania się o Nagrodę Prezydenta za prace dyplomowe z zakresu rozwoju stolicy.
Znamy zwycięzców szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. W tegorocznym finale wyłoniono ex aequo dwóch laureatów, a 18 osób wygrało „indeks” na kierunku Papiernictwo i Poligrafia w Politechnice Warszawskiej.
Dr inż. Konrad Markowski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych otrzymał tytuł „Młodego Inżyniera 2021”, a prof. Mirosław Rodzewicz z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa został wyróżniony w konkursie „Złoty Inżynier 2021”. Wśród laureatów plebiscytu są także absolwenci PW.
Młodzi polscy inżynierowie ponownie mogą wystartować w konkursie o Nagrodę Jamesa Dysona. W ubiegłym roku nagrodę krajową zdobył projektXTRUDE ZERO, autorstwa studentów PW i Uniwersytetu w Edynburgu.
Rozpoczęła się kolejna edycja plebiscytu radiowej Czwórki „Nieprzeciętni”, skierowanego do młodych ludzi z nietuzinkowymi zainteresowaniami oraz nowatorskimi pomysłami.
Główny Urząd Statystyczny już po raz kolejny organizuje Konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki.
Politechnika Warszawska oraz Fundacja Dekaban ogłosiły konkurs na staż post-doktorski w roku akademickim 2022/2023 na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor.
Do 22 kwietnia br. trwa nabór zgłoszeń do konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2022. Przyznana zostanie m.in. Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych.
24 lutego 2022 r. odbyło się seminarium finałowe jubileuszowej 25. edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową obronioną na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. W tym roku po raz pierwszy oceniano zarówno prace magisterskie, jak i inżynierskie.
Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof ogłosił XVIII edycję Konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki związanej z Miastem Łowiczem. Prace można zgłaszać do 30 września 2022 r.
W dniach 11-13 marca 2022 r. odbędzie się druga edycja hackhatonu CuValley Hack, organizowanego przez KGHM Polska Miedź oraz KGHM Centrum Analityki. Trwa rejestracja na wydarzenie.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Warszawskim Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie na najlepszy projekt proklimatycznego domu.
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie wraz z nowojorską Fundacją Kościuszkowską zapraszają do nadsyłania zgłoszeń do II edycji konkursu o Nagrodę im. Franka Wilczka. Jej celem jest wyróżnienie młodych polskich naukowców mogących poszczycić się znaczącymi odkryciami w dziedzinie fizyki, astronomii lub nauk pokrewnych.
Do 20 lutego 2022 r. trwa głosowanie w plebiscycie „Złoty Inżynier 2021”, organizowanym przez „Przegląd Techniczny” i Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną.
Do 31 marca 2022 r. można zgłaszać prace do V edycji Konkursu o Nagrodę im. prof. Jana Czochralskiego, „ojca światowej elektroniki”.