Cykl seminariów organizowanych przez Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej pod wspólnym tytułem „Problemy, metody i obliczenia wielkoskalowe oraz wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego” przewiduje 8 tematów realizowanych we wtorkowe popołudnia roku akademickiego 2014/2015 w sali 134 Gmachu Głównego PW.
21 października przewidziane jest seminarium pt. "Elementy koncepcji „Industrie 4.0” w praktyce - systemowe modelowanie produktu w wirtualnym przedsiębiorstwie".
Prelegenci: Prezes Mariusz Zabielski, Dyrektor Sprzedaży Rafał Żmijewski z Siemens Industry Software
Streszczenie: Siemens Industry Software jest światowym liderem w zakresie rozwiązań informatycznych służących do kompleksowego wsparcia procesu cyklu życia produktu (PLM – Product Lifecycle Management) oraz świadczy usługi związane z zarządzaniem zmianą w organizacjach wdrażających rozwiązania PLM. Kompleksowe odwzorowanie w rzeczywistości cyfrowej produktu oraz organizacji procesu jego wytwarzania pozwala na symulacyjne poszukiwanie optymalnych wariantów rozwiązań przy minimalnym koszcie takich analiz. W przemyśle, nie tylko polskim, wciąż dominuje rozproszone zarządzanie procesem biznesowym związanym z rozwojem i wytwarzaniem produktów. Często, ze względów historycznych, wybór rozwiązań informatycznych nie pozwala na integrację danych o produkcie z informacjami o jego sposobach wytwarzania, ani na budowę jednego spójnego środowiska pracy projektowej konstruktora, technologa i organizatora produkcji. W tym kontekście koncepcja „Industrie 4.0” wnosi propozycję rozwiązań biznesowych, wspartych technologiami informatycznymi, prowadzących do zasadniczych zmian w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa przemysłowego. Podczas wykładu zostaną zaprezentowane metody budowy zintegrowanego środowiska pracy projektowo-organizacyjnej, pozwalającego na prowadzenie pełnego procesu biznesowego przedsiębiorstwa produkcyjnego w oparciu o wirtualne środowisko pracy. Prezentowany materiał zostanie poparty konkretnymi przykładami zrealizowanych projektów cyfrowego odwzorowania działalności przedsiębiorstwa przemysłowego.
Pełen program cyklu TUTAJ