Tegoroczne sympozjum na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych poświęcone było historii rozwoju konstrukcji pojazdów. Wystawę zorganizował Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej.
W spotkaniu udział wzięli specjaliści, sympatycy starej motoryzacji oraz osoby zainteresowane osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej. Tradycyjną już częścią sympozjum stała się wystawa i prezentacja pojazdów historycznych. W tym roku tematem przewodnim były „Polskie Konstrukcje Motoryzacyjne w latach 1922-1939”. Uprzywilejowane miejsce zarezerwowane zostało dla obiektów związanym z walkami Żołnierza Polskiego w 1939 r.
Warto tu jednak dodać, iż poza prezentacją obiektów, dużym powodzeniem cieszyła się towarzysząca wystawie sesja plakatowa autorstwa dr Jana Tarczyńskiego w opracowaniu graficznym Aleksandry Filipowicz, Beaty Dymczyk i Beaty Czekaj-Wiśniewskiej, będąca uzupełnieniem referatu „Nowatorskie koncepcje techniczne w polskich pojazdach mechanicznych w latach 1918-1939”. Aktualne innowacje z zakresu mechaniki użytecznej na co dzień przedstawiono w postaci skanera i drukarki 3D.
Podobny materiał TUTAJ