W kwietniu br. Centrum Informatyzacji PW zainicjowało cykl spotkań seminaryjnych, w ramach których przedstawiane są informatyczne narzędzia dydaktyczne możliwe do wykorzystania przez wszystkie wydziały PW.
Poniżej zamieszczamy list przewodni od Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej:
Liczymy na udział w tych spotkaniach prodziekanów ds. kształcenia lub kierowników poszczególnych wydziałowych laboratoriów edukacyjnych. Część z prezentowanych systemów jest już wykorzystywana na wybranych wydziałach, możliwe jest jednak rozszerzenie liczby wydziałów, które będą z nich korzystać. W toku spotkań omawiamy potencjalną funkcjonalność prezentowanych systemów edukacyjnych, dotychczasowe doświadczenia wykorzystywania ich w Politechnice, zasady licencjonowania i partycypacji w kosztach. W szczególności będą prezentowane systemy, które zostały zakupione ze środków centralnych naszej uczelni i ich wykorzystywanie przez wydziały jest bezkosztowe. Prosimy o śledzenie informacji o seminariach podawanych na stronie internetowej Centrum Informatyzacji oraz w mailach wysyłanych do prodziekanów ds. kształcenia.
Cykl spotkań rozpoczęło seminarium firmy Microsoft, której przedstawiciele zaprezentowali program edukacyjny IT Academy. Na jego bazie omówiony został priorytetowy zakres współpracy z uczelnią: dydaktyka, badania oraz infrastruktura. W trakcie seminarium można było poznać rozwiązania Microsoftu dotyczące wsparcia kadry naukowo-dydaktycznej i studentów oraz możliwości współpracy w ramach projektów badawczych. Warto wiedzieć, że Microsoft Polska, w ramach współpracy z uczelniami, udostępnia także swoje laboratoria dla uczestników studiów podyplomowych, z czego korzysta np. Szkoła Główna Handlowa. Głównymi tematami spotkania były:
Na kolejnych comiesięcznych spotkaniach Centrum Informatyzacji planuje zaprezentowanie systemów:
Opracowanie: Magdalena Gagatko i Piotr Furmanek z Centrum Informatyzacji PW