W roku akademickim 2021/2022 rozwijamy narzędzia elektroniczne do obsługi dydaktyki: Moodle ePW, MS Teams oraz USOSWeb. Ich celem jest wsparcie zarówno studentów, jak i nauczycieli akademickich w procesie komunikacji. Każde z nich ma jednak swoją indywidualną charakterystykę oraz przeznaczenie.
Moodle ePW
Platforma dedykowana obecnie komunikacji pomiędzy nauczycielami akademickimi a studentami, w szczególności w zakresie udostępniania materiałów dydaktycznych.
W roku akademickim 2021/2022 platforma Moodle ePW jest dostępna pod adresem https://moodle.usos.pw.edu.pl. W bieżącym roku zakładanie kursów na platformie jest możliwe na podstawie przynależności do grup zajęciowych lub uczestnictwa w przedmiocie poprzez USOSweb.
Kursy akademickie przeprowadzone na niej w roku akademickim 2020/2021 zostały przeniesione do archiwum i są dostępne dla nauczycieli akademickich pod adresem https://moodle2020.usos.pw.edu.pl. Mechanizm ten będzie stosowany również w kolejnych latach.
Microsoft Teams
Platforma dedykowana do bieżącej, synchronicznej komunikacji nauczycieli akademickich ze studentami. W bieżącym roku akademickim wprowadziliśmy nowe funkcjonalności:
Dotychczas istniejąca funkcjonalność dotycząca zakładania zespołów w aplikacji USOS zostanie wyłączona i przeniesiona do wersji webowej z zachowaniem już istniejących zespołów.
Wymienione powyżej funkcjonalności, podobnie jak w przypadku platformy Moodle ePW są uruchamiane poprzez USOSWeb.
W bieżącym roku akademickim uruchomiliśmy możliwość automatycznego przenoszenia ocen studentów zapisanych w Moodle ePW do protokołów przedmiotów w USOSWeb. Warto również przypomnieć, że gromadzenie punktów z prac podlegających zaliczeniu możliwe jest zarówno w module Sprawdziany USOSWeb, jak i module Oceny Moodle ePW. Zachęcamy do korzystania z modułu Oceny.