Kalendarium
27/ |
MiNI Akademia Matematyki13:00 - 17:00 W sobotę 27 października 2018 roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów nauczycieli i pasjonatów matematyki na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład „Co otrzymamy z przecięcia stożka i płaszczyzny” poprowadzi mgr Michał Zwierzyński. Zajęcia poświęcone będą krzywym stożkowym, które znane są już od Starożytności. Tuż przed wykładem, o godzinie 13.00, w sali 218, rozegrany zostanie Pierwszy Konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki w roku szkolnym 2018/19. Zadania konkursowe dotyczyć będą tematyki omawianej na poprzednich zajęciach (6 października 2018, dr Agnieszka Zimnicka, W krainie średnich). Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, sala 329 |
27/ |
Premiera Teatru PW - „Zemsta”18:00 - 20:00 Spektakl pt. „Zemsta” Teatru Politechniki Warszawskiej w nieco uwspółcześnionej, wersji podejmuje temat szeroko rozumianej „polskości” w kontekście aktualnym, znanym z doświadczeń dnia codziennego. Czy na podzielonym polskim dworze zapanuje wreszcie zgoda? Wstęp na spektakl jest wolny. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, aula 107, |
6/ |
V Forum Budowlane08:00 - 7 Lis 20:00 W dniach 6-7 listopada 2018 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbędzie się V Forum Budowlane. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w konferencji inżynierów budownictwa, studentów i pracowników naukowych, firmy funkcjonujące w sektorze budownictwa i inżynierii środowiska. Konferencja stanowić będzie okazję do wymiany doświadczeń, poglądów, jak również integracji środowiska zainteresowanego współczesnymi problemami budownictwa. Podczas V Forum Budowlanego - Płock 2018 obywać się będą:
Tematyka konferencji:
Konferencja jest płatna. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Politechniki Warszawskiej. Gdzie?
Politechnika Warszawska Filia w Płocku, |
6/ |
Konkurs GE Challenge12:00 - 13:35 W dniu 6 listopada 2018 r. o godz. 12:00 obędzie się finał I edycji konkursu GE Challenge - wspólnej inicjatywy Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz Engineering Design Center. Inicjatywa skierowana jest do studentów, doktorantów oraz pracowników Wydziału MEiL. Ideą konkursu jest poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań, które mogą przyczynić się do rozwoju zaawansowanych technologii, a tym samym promocji młodych utalentowanych naukowców. Agenda spotkania: 12.00-12.10 Przywitanie gości przez Dziekana 12.10-12.55 Prezentacja osiągnięć zespołów 12.55-13.10 Obrady komisji konkursowej (część niejawna) 13.10-13.35 Wręczenia nagród i zakończenie konkursu Gdzie?
Instytut Techniki Cieplnej, sala 105, |
6/ |
"Ekostrateg jako przykład platformy...”15:00 - 17:00 Dnia 6 listopada 2018 roku zostanie wygłoszony wykład pt. "Ekostrateg jako przykład platformy do wspomagania zarządzania środowiskowego”, który poprowadzi Prezes Ryszard Pazdan z firmy ATMOTERM S.A. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Przedsiębiorczość Wysokiej Techniki”. Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania. Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, |
7/ |
V Forum Budowlane08:00 - 8 Lis 20:00 Instytut Budownictwa Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii zaprasza w dniach 7-8 listopada 2018 r.na „V Forum Budowlane - Płock 2018”. Jest to już piąta edycja tego przedsięwzięcia. Celem tegorocznego Forum jest promocja rynku budowlanego, nowoczesnych technologii i wyrobów budowlanych oraz wymiana doświadczeń środowiska inżynierskiego. W ramach przedsięwzięcia zorganizowane zostaną:
V Forum Budowlane będzie platformą popularyzacji innowacyjnych rozwiązań naukowo-technicznych. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Politechnika Warszawska w Płocku, |
7/ |
Informacja o stanie swojego konta w ZUS (IOSKU)11:00 - 14:00 Dział ds. Szkoleń zaprasza na spotkanie z ekspertami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zatytułowane „Informacja o stanie swojego konta w ZUS (IOSKU)”, w ramach organizowanych przez Zakład „Dni Ubezpieczonego”. Podczas spotkania eksperci ZUS:
Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, wymagana wcześniejsza rejestracja. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Gmach Pałacyku Rektorskiego, sala nr 6, |
9/ |
Ogólnopolska Konferencja Młodych Energetyków09:00 - 17:30 Koło Naukowe Energetyków zaprasza na Ogólnopolską Konferencje Młodych Energetyków (OKME 2018), która odbędzie się 9 listopada 2018 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. OKME jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez nasze kolo, dającym możliwość wymiany poglądów, wiedzy i doświadczeń przez najlepszych wśród wchodzących na rynek pracy studentów lub absolwentów, wiążących swoją przyszłość z branżą energetyczną. Ułatwia ona również nawiązanie kontaktów z przedstawicielami firm z branży energetycznej. Każdy uczestnik będzie miał okazje zaprezentować napisany przez siebie artykuł omawiający zagadnienia szeroko pojętej energetyki. Może on przedstawiać wyniki przeprowadzonych badań, stanowiących przegląd dostępnych rozwiązań, poruszając zarówno aspekty techniczne, ekonomiczne czy też prawne. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, |
9/ |
Wielka Muzyka w Małej Auli - CIV koncert18:00 - 20:00 Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Dziekan Wydziału Fizyki PW prof. dr hab. inż. Mirosław Karpierz oraz Komitet Organizacyjny Konferencji Slow Control Warsaw 2018 zapraszają na CIV koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Pod batutą Liliany Krych wystąpi Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej. Zaśpiewają soliści: Julita Mirosławska oraz Adam Eljasiński. W programie m.in. Aria Cherubina - Voi che sapete z II aktu „Wesele Figara” oraz Aria Sylvii - Come e felice stato z opery „Ascanio in Alba” Wolfganga Amadeusa Mozarta. Wstęp wolny. Gdzie?
Mała Aula Politechniki Warszawskiej, |
9/ |
Koncert niepodległościowy NSZZ "Solidarność"19:00 Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina zaprasza na bezpłatny koncert: "Pamięci tych, którym niepodległość zawdzięczamy…"
Chóry i Teatr:
Paweł Kucharczyk - śpiew Gdzie?
Sala Koncertowa Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina Wstęp bezpłatny. |
11/ |
11 listopada zaśpiewajmy wspólnie hymn!12:00 W związku ze zbliżającą się datą 11 listopada - jedną z najważniejszych w naszej historii - Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do współtworzenia wyjątkowej akcji: „Niepodległa do Hymnu”. Celem inicjatywy jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00. Do akcji zaproszone również zostały zarówno najważniejsze instytucje państwowe, jak i najmniejsze społeczności lokalne. O godz. 12:00 podczas oficjalnych obchodów na Pl. Józefa Piłsudskiego w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania. |
13/ |
Warsztaty alfa School10:00 - 14 Lis 16:30 W dniach 13 - 14 listopada 2018 r. odbędą się w Warszawie bezpłatne warsztaty dla naukowców alfa School. Wydarzenie oferuje możliwość pozyskania wiedzy m.in. z zakresu komercjalizacji projektów B+R. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Partner Zarządzający Funduszu Infini Maciej Wieloch, Partner Zarządzający SpeedUp Group, Mec. Klaudia Wierzbicka z Kancelarii Snażyk Korol Mordaka oraz Kamil Kozieł. Planowane są zajęcia m.in. z budżetowania, wystąpień publicznych, własności intelektualnych w spółce kapitałowej oraz kształtu umowy inwestycyjnej. Będzie też możliwość spotkania przedstawicieli Funduszy VC. Organizatorem wydarzenia są Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej Dział Komercjalizacji i Transferu Technologii, SpeedUp Venture Capital Group oraz Infini. Warsztaty zostały objęte patronatem NCBiR, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Udział w alfa school jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, |
13/ |
„Tydzień Nauki i Biznesu” na Wydziale Zarządzania10:00 - 16 Lis 16:00 We wtorek - 13 listopada - na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej rozpocznie się „Tydzień Nauki i Biznesu”. Podczas wydarzenia można będzie dowiedzieć się więcej o e-commerce, bankowości i finansach, poznać niezastąpione analityczne oprogramowania, sposoby komunikowania się z innymi firmami oraz wiele innych. Na uczestników czeka wiele konkursów i atrakcji. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>> Gdzie?
Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej, |
13/ |
„Kreatywność a Industry 4.0."15:00 - 17:00 Dnia 13 listopada 2018 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Kreatywność a Industry 4.0. Czy maszyny mogą być kreatywne? Perspektywy i możliwości wykorzystania dorobku psychologii kreatywności na rzecz machine learning”, który poprowadzi dr hab. Jan Fazlagić, prof. UEP z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Wyzwania Modelowania Inżynierskiego i Biznesowego”, współorganizowanego przez Centrum Informatyzacji PW oraz Centrum Studiów Zaawansowanych PW. Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania. Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, |
14/ |
Wernisaż „Legia Akademicka i odzyskanie niepodległości”12:00
Muzeum Politechniki Warszawskiej zaprasza na otwarcie wystawy „Legia Akademicka i odzyskanie niepodległości”. ze zbiorów:
Komisarz wystawy:
Gdzie?
Sala ekspozycyjna Muzeum PW, parter, |