Wystawa pt. "Architektura - najstarsza sztuka i nauka" otwarta
Po posiedzeniu Senatu Politechniki Warszawskiej w dniu 22 listopada 2017 roku nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy obrazów, rysunków, notatek i szkiców, autorstwa Zespołu Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury PW.
- Pracownia opiekuje się Galerią PW i od kilku lat organizuje wystawy dopełniające to ważne dla Politechniki Warszawskiej miejsce. Ideą tych wystaw, a szczególnie obecnej prezentacji twórczości zespołu Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby, jest upowszechnienie wiedzy o architekturze przez prezentacje łatwych w odbiorze form wizualnych - mówi dr hab. inż. arch. Mirosław Orzechowski z Wydziału Architektury PW.
Architektura towarzyszyła ludzkości od chwili, gdy człowiek zaczął budować schronienia. Z biegiem lat doświadczenie budowania uzyskało miano sztuki budowania, a w czasach Witruwiusza architektura była już uznaną nauką i sztuką.
- Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele treści i dziedzictwa myśli ludzkiej znajduje się w zwyczajnych murach, logicznie ukształtowanych i tworzących wartości estetyczne. Dzięki architekturze, ale i urbanistyce możemy wszyscy rozwijać nasze talenty, prowadzić badania, otwierać przed ludzkością nowe nieznane przestrzenie. Pokazywaniu właśnie tego wyjątkowego dziedzictwa i jego kontynuacji mają służyć nasze prezentacje w Galerii PW - tłumaczy dr hab. inż. arch. Mirosław Orzechowski.
Wystawę pt. "Architektura - najstarsza sztuka i nauka" obejrzeć można w Sali 123 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie otwiera szereg wydarzeń towarzyszących obchodom 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Inicjatorami kolejnej wystawy w sali 123 są Biuro Rektora i Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury PW.
Zdjęcia: Biuletyn PW