Dodatkowa rekrutacja Komisji Fulbrighta
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta ogłasza dodatkową rekrutację na przyjęcie naukowca w ramach Programu Fulbright Specialist w semestrze letnim roku akademickiego 2015/16. O przyznanie stypendium, trwające od 14 do 42 dni, instytucja zapraszająca może ubiegać się do 15 grudnia 2015 roku.
Zasady Programu Fulbright Specialist Program
Program Fulbright Specialist (FSP) ma na celu rozszerzenie współpracy między naukowcami amerykańskimi oraz instytucjami zagranicznymi. W ramach FSP przyznawana jest dotacji dla wykładowców amerykańskich i specjalistów w wybranych dziedzinach, w celu zaangażowania się w krótkoterminowy projekcie. W ramach grantu finansowane są koszty przylotu do Polski oraz stypendium specjalisty amerykańskiego. Instytucje goszczące pokrywają koszty zakwaterowania i wyżywienia wraz z kosztami podróży na terenie kraju (do wniosku należy dołączyć kosztorys pobytu stypendysty w Polsce).
Instytucje, zainteresowane przyjęciem Specjalisty Fulbrighta składają wniosek zgłoszeniowy (w załączniku) do Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Wnioski zostaną sprawdzone i zatwierdzone przez Komisję Fulbrighta, a następnie zarekomendowane do Amerykańskiego Departament Stanu i Biura Spraw Edukacyjnych i Kulturalnych, które spośród zarekomendowanych kandydatów wyłonią finalistów konkursu.
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta jest jedynie instytucją pośredniczącą w procesie rekrutacji, w związku z tym nie udziela informacji dot. skomplikowanego procesu wyboru kandydatów.
Jak aplikować?
Wszelkie informacje dotyczące programu znajdują się na stronie Komisji lub na stronie CIES.
Wymagane dokumenty:
Wniosek zgłoszeniowy (podpisany i opieczętowany przez władze jednostki wypełniającej wniosek) należy przesłać drogą elektroniczną na mój adres mailowy oraz wersję papierową, wydrukowaną, podpisaną i opieczętowaną przez władze jednostki wypełniającej, należy przesłać na adres biura Komisji Fulbrighta do 15 grudnia 2015. Decyduje data stempla pocztowego. Zgłoszenia dostarczone po terminie nie będą rozpatrywane.
Podobny materiał:
Stypendyści Fulbrighta z Politechniki Warszawskiej