Politechnika Warszawska Uczelnia Badawcza

Studenci wyjeżdżają na międzyuczelniany obóz kół naukowych

Już po raz trzeci grupa z Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odwiedza Dychów, żeby zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności. W tym roku w projekcie uczestniczą 42 osoby.

Uczestnicy Międzyuczelnianego Obozu Studenckich Kół Naukowych Dychów 2023

– To wydarzenie stanowi niepowtarzalną okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń, współpracy nad projektami badawczymi oraz zdobycia praktycznych umiejętności w jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie miejsc w Polsce – elektrowni szczytowo-pompowej Dychów – mówi dr inż. Tadeusz Daszczyński z Wydziału Elektrycznego PW, opiekun projektu.

Międzyuczelniany Obóz Studenckich Kół Naukowych Dychów 2024 potrwa od 31 sierpnia do 6 września. Główne punkty programu to warsztaty prowadzone przez ekspertów z branży energetycznej, praktyczne zajęcia w terenie, prezentacje innowacyjnych projektów studenckich oraz networking z przedstawicielami przemysłu oraz naukowcami.

Podobnie jak przed rokiem, obóz jest finansowany z realizowanego na Politechnice Warszawskiej programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” – ponownie znalazł się wśród pomysłów wyróżnionych w konkursie na inicjatywy wspierające rozwój kół naukowych PW.

Więcej informacji na stronie pw.edu.pl.