Wizyta przedstawicieli National Taiwan University

12 września 2019 r. PW odwiedzili przedstawiciele National Taiwan University. Delegację przyjął prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki Politechniki Warszawskiej.

Wśród przedstawicieli National Taiwan University znaleźli się m.in.: prof. Chiapei CHOU - Executive Vice President, prof. Chia-ling MEI - Chair of Department of Chinese Literature, College of Liberal Arts, prof. Chi-Sheng SHIH - Chair of Graduate Institute of Networking and Multimedia and Professor of Department of Computer Science and Information Engineering, College of Electrical Engineering and Computer Science, prof. Keh Chyuan TSAI - Department of Civil Engineering, College of Engineering, prof. Jungkai Alfred CHEN - Department of Mathematics, College of Science, Cher CHIU - Director of Global Engagement, Office of International Affairs.

Delegację przyjął prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki. Politechnikę Warszawską reprezentowali również: Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej, a także przedstawiciele Wydziałów Matematyki i Nauk Informacyjnych, Inżynierii Lądowej oraz Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Była to druga wizyta przedstawicieli National Taiwan University w Politechnice Warszawskiej. Po określeniu możliwości współpracy uczelnie podpisały list intencyjny. Pierwszym jego efektem będzie wymiana studentów. Podpisanie stosownych umów ma nastąpić jeszcze w tym roku. Po wizytach gości na wydziałach i nawiązaniu bezpośrednich kontaktów Politechnika Warszawska ma również nadzieję na współpracę naukową.

Źródło: Centrum Współpracy Międzynarodowej PW
Zdjęcia: Biuletyn PW