Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2019/2020 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2019/2020 odbędą się 1 października br. o godz. 10.00. Wydział Chemiczny zainicjuje uroczystości wydziałowe w dniu 30 września 2019 r.

W wydarzenia nowego roku akademickiego wprowadzi nas prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, który w Dużej Auli Gmachu Głównego wygłosi doroczne przemówienie. Naszą społeczność powitają również Przewodniczący Samorządu Studentów oraz Rady Doktorantów PW. Ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina, wygłosi wykład pt. Szkice o odkrywaniu człowieczeństwa - bez szczęśliwych ludzi nie ma szczęśliwego świata.

Program obchodów centralnych:

• Hymn Państwowy
  • Powitanie uczestników uroczystości
  • Przemówienie Rektora PW prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta
  • Wystąpienia okolicznościowe
  • Immatrykulacja
  • Wystąpienie Przewodniczącego Samorządu Studentów PW
  • Wystąpienie Przewodniczącego Rady Doktorantów PW
  • Promocje doktorskie
  • Wykład inauguracyjny ks. prof. dr. hab. Krzysztofa Pawliny pt. Szkice o odkrywaniu człowieczeństwa - bez szczęśliwych ludzi nie ma szczęśliwego świata
  • Gaudeamus

Msza Święta Inauguracyjna roku akademickiego 2019/2020 zostanie odprawiona w dniu 29 września 2019 roku o godzinie 20.30 w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

Kadr z inauguracji roku akademickiego 2018/2019/fot. Biuletyn PW

Jako pierwszy rok akademicki 2019/2020 rozpocznie Wydział Chemiczny. Wykład inauguracyjny Co dały mi studia na wydziale chemicznym PW - perspektywa pracodawcy wygłosi dr inż. Anna Tępińska - Marcinek. Tego samego dnia uroczyste inauguracje odbędą się również na Wydziałach Geodezji i Kartografii, Transportu oraz Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska Filia w Płocku przywita nowy rok 30 września br. wykładem prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Kledyńskiego Współczesne wyzwania polskiej gospodarki wodnej.

Zdjęcia: Biuletyn PW