Politechnika Warszawska zainaugurowała rok akademicki 2017/2018

- Uczelnia odpowiedzialna to taka, która nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytania i wątpliwości jakie pojawiają się w trakcie pełnienia jej misji - mówił Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt w przemówieniu inaugurującym rok akademicki 2017/2018.

Uroczystość rozpoczęła się 2 października 2017 roku, o godz. 10.00, w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Prof. Jan Szmidt podkreślał sukcesy naukowców i studentów PW, w przemówieniu mówił m.in. o sztucznej krwi, B-Droidzie, Hyperloopie i osiągnięciach start-upu TechOcean, założonego przez absolwentów Politechniki Warszawskiej.

Następnie głos zabrał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Łukasz Szumowski, który życzył studentom odkrycia prawdziwej pasji do nauki.

Wystąpienia przygotowali również Przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej Rafał Kryżman oraz Przewodniczący Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej Maciej Kachniarz.

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt otwiera rok akademicki 2017/2018/fot. Biuletyn PW

W części prowadzonej przez prof. Janusza Walo, Prorektora ds. Studenckich, immatrykulowanym studentom wręczono dyplomy. Promocje doktorskie poprowadził prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki, a wykład inaugurujący: Centra naukowo-badawcze i ich rola w rozwoju gospodarczym, wygłosił prof. Andrzej Strójwąs.

Politechnika Warszawska Filia w Płocku zainauguruje nowy rok akademicki 6 października, wykładem Dziekana Wydziału Chemii PW prof. Władysława Wieczorka Elektromobilność oczami projektantów bateriiStracone złudzenia czy szansa rozwoju?

Obszerną relację z inauguracji roku akademickiego w Politechnice Warszawskiej opublikujemy wkrótce.

Zdjęcia: Biuletyn PW