Inteligentny dom dla seniora

Naukowcy spotkali się na konferencji w Politechnice Warszawskiej, żeby porozmawiać o przyszłości mieszkalnictwa w kontekście przemian demograficznych. Organizatorem spotkania był Wydział Geodezji i Kartografii PW.

Konferencja „Smart Living - mieszkalnictwo i rozwój lokalny w dobie przemian demograficznych i technologicznej rewolucji” odbyła się 26 kwietnia w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Zebranych powitała prof. Alina Maciejewska, Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii, Kierownik Katedry Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym.

Prof. Alina Maciejewska, Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii/ fot. BPW

Następnie głos zabrał Ambasador Królestwa Danii w Polsce - Ole Egberg Mikkelsen.

Ambasador Królestwa Danii w Polsce Ole Egberg Mikkelsen/ fot. BPW

Wśród zagadnień, jakie pojawiły się na konferencji, znalazły się między innymi: duńskie innowacje dla seniorów, łazienki i kuchnie dostosowane do potrzeb osób starszych, czy wpływ modernizacji budynku na jakość życia.