Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta przedstawiciela Hochschule Koblenz na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej

Dnia 9 listopada 2016 r. prof. Axel Schlich z Hochschule Koblenz odwiedził Wydział Zarządzania PW, by wygłosić dwa gościnne wykłady i omówić nowe obszary w zakresie internacjonalizacji uczelni.

Prof. Axel Schlich jest wieloletnim pracownikiem uniwersytetu nauk stosowanych - uczelni wyższej charakterystycznej dla krajów niemieckojęzycznych. W swojej pracy naukowo-dydaktycznej skupia się przede wszystkim na marketingu w przemyśle i organizacjach technologicznych. Tematyka wykładów, które gość z Niemiec wygłosił na Wydziale Zarządzania PW, kształcącym inżynierów organizatorów, wpisała się tym samym w obszar zainteresowań zarówno studentów, jak i pracowników naukowych. Zajęcia zostały poprowadzone wspólnie z dr. Markiem Seretnym i mgr Karoliną Kitzman.

Od lewej: Prof. Axel Schlich z Hochschule Koblenz oraz dr inż. Grzegorz Kunikowski, Prodziekan ds. Studenckich i Ogólnych WZ PW/fot. Łukasz Pojezierski, WZ PW

Dr inż. Grzegorz Kunikowski, Prodziekan ds. Ogólnych i Studenckich Wydziału Zarządzania, omówił z prof. Schlichem - pełniącym funkcję koordynatora współpracy międzynarodowej uczelni w Koblencji - koncepcje internacjonalizacji uczelni partnerskich oraz kwestie dalszego rozwoju dotychczasowej, wieloletniej współpracy w ramach programu Erasmus. Podczas prezentacji przygotowanej przez Łukasza Pojezierskiego podkreślono te obszary, w których zacieśnione zostanie partnerstwo pomiędzy Politechniką Warszawską a Hochschule Koblenz - zwłaszcza w kwestii mobilności pracowników.

Źródło: WZ PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry