Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta delegacji z Teikyo University w Politechnice Warszawskiej

Wizyta delegacji z Teikyo University w Politechnice Warszawskiej

Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja z Teikyo University z Japonii. Gości przyjęli prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki oraz Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Wizyta odbyła się 24 października 2017 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Japońską uczelnię reprezentowali:

• Prof. Tsutomu Haeno, Dean, Faculty of Science and Engineering,
  • Dept. Prof. Taku Suzuki, Faculty of Economics,
  • Kiyoshi Kawamoto, Director, Utsunomiya Campus,
  • Hideaki Hirako, Advisor,
  • Yasuhiro Yamazaki, Manager of Center for Global Education,
  • Kosaku Yoneyama, Assist. Manager of Headquarters International Planning Department.

Wizyta delegacji z Teikyo University w Politechnice Warszawskiej/fot. Biuletyn PW

Z ramienia Politechniki Warszawskiej w spotkaniu udział wzięli: prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki, Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej, prof. Piotr Tatjewski, Prodziekan ds. Nauki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, prof. Artur Rusowicz, Prodziekan ds. Ogólnych Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz dr Stanisław Strzelczak z Wydziału Inżynierii Produkcji.

Teikyo University jest prywatną uczelnią o zbliżonej do Politechniki Warszawskiej liczbie studentów. Do tej pory współpraca TU była głównie skoncentrowana na uczelniach azjatyckich, jednak obecnie uczelnia poszukuje nowych możliwości w krajach europejskich, w tym w Polsce (delegacja odwiedziła również inne polskie uczelnie). Jeden z Wydziałów TU - Faculty of Science and Engineering, składa się z departamentów odpowiadających profilowi wybranych Wydziałów PW. Daje to duże możliwości współpracy, zarówno w zakresie badań, jak i edukacji.

Źródło: CWM PW

Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi,
czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa,
a niektóre z nich żądałyby,