Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta delegacji z Beihang University z Chin

Wizyta delegacji z Beihang University z Chin

Politechnikę Warszawską odwiedził prof. Cheng Jiwei, Prorektor Beihang University wraz z dziekanami wydziałów - School of Energy and Power Engineering, School of Aeronautical Science and Engineering i School of General Engineering oraz przedstawicielami biura współpracy międzynarodowej.

Wizyta odbyła się 15 września 2017 r. Gości przyjął prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów. W spotkaniu udział wzięli także Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz prof. Janusz Frączek, Dziekan Wydziału MEIL. Po zaprezentowaniu potencjału obu Uczelni i omówieniu możliwości współpracy, delegacja zwiedziła laboratoria Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

W dniu 15 września br. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedtsawiciele Beihang University/fot. BPW

Beihang University należy do grupy wiodących uniwersytetów badawczych w Chinach uczestniczących we wszystkich krajowych inicjatywach dotyczących budowy tzw. uniwersytetów pierwszej klasy. Dyscypliny oferowane przez uczelnię są notowane na pierwszych 50 miejscach w rankingu Szanghajskim, w tym Aerospace Engineering oraz Instrument Science & Technology zajmują odpowiednio 2 i 7 miejsce na świecie.

Beihang University, ze względu na swój prestiż i renomę, może stać się ważnym partnerem dla Politechniki Warszawskiej. Obie strony wyraziły zainteresowanie podpisaniem listu intencyjnego lub Memorandum of Understanding.

Źródło: CWM PW

Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi,
czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa,
a niektóre z nich żądałyby,