Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta delegacji uczelni z Chin w PW

Wizyta delegacji uczelni z Chin w PW

20 marca br. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele uczelni z Chin. Delegację przyjął Prorektor ds. Rozwoju prof. Stanisław Wincenciak z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.

Aż 12 chińskich uczelni, m.in. Shanghai Tongji University, Beijing Institute of Technology, Beijing University of Technology, Wuhan University of Technology, China University of Geo-Sciences Wuhan oraz Xi’an Shiyou University, wysłało swoje reprezentacje na spotkanie zorganizowane w Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej.

Wizyta delegacji z Chin w PW/fot. CWM PW

Ze strony PW w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Wydziałów: Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa, Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych w Płocku, Inżynierii Lądowej, Matematyki i Nauk Informacyjnych, Elektrycznego, Administracji i Nauk Społecznych oraz Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Podczas wizyty Zastępca Dyrektora CWM Marta Szajnowska-Ksit przedstawiła prezentację Politechniki Warszawskiej oraz ofertę programów anglojęzycznych. Uczelnie z Chin również zaprezentowały swoje oferty. Trwają analizy zbieżności kierunków studiów oraz rozpoznania możliwości współpracy.

Źródło: CWM PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry