Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta członków Parlamentu Europejskiego na Wydziale IBHiIŚ

Wizyta członków Parlamentu Europejskiego na Wydziale IBHiIŚ

W dniu 20 września 2017 r. na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska gościła delegacja parlamentarzystów z Parlamentu Europejskiego (PE), członków Komisji Ochrony Środowiska, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI).

Pięciu parlamentarzystów: Alojz Peterle ze Słowenii, Seb Dance z Wielkiej Brytanii, Gerben-Jan Gerbrandy i Bas Eickhout z Holandii oraz Andrzej Grzyb z Polski wizytowało nasz kraj w celu rozpoznania aktualnej sytuacji w problematyce odnawialnych źródeł energii. Parlamentarzystom towarzyszyło kilku politycznych doradców oraz osoby z Sekretariatu ENVI i wsparcia technicznego.

Prezentacja systemu fotowoltaicznego zainstalowanego na budynku Wydziału IBHiIŚ/fot. Bartosz Stelmach

Spotkanie było związane z zainstalowanym na budynku Wydziału IBHiIŚ systemem fotowoltaicznym. W drodze do Gmachu Wydziału delegaci obejrzeli panele fotowoltaiczne, zainstalowane na południowej elewacji wydziałowego budynku, od strony ulicy Nowowiejskiej.

W Sali Rady Wydziału delegację powitał prof. Andrzej Kulig, Prodziekan ds. Ogólnych i Nauki. Następnie zwięzłą prelekcję na temat rozwoju fotowoltaniki w Polsce oraz szczegółów technicznych systemu zainstalowanego na fasadzie i dachu gmachu naszego Wydziału przedstawił dr Stanisław M. Pietruszko, były pracownik Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki http://pv-polska.pl/.

Pytania zadaje przewodniczący delegacji Alojz Peterle ze Słowenii/fot. Bartosz Stelmach

Po krótkiej dyskusji delegaci Parlamentu Europejskiego udali się na IX piętro Gmachu Wydziału, skąd obejrzeli instalację na dachu niższej części budynku. Wizytę od strony organizacyjnej przygotowali: Waldemar Sander, Kierownik Działu Administracyjnego, Paweł Milczarek, Kierownik Zespołu ds. Eksploatacji Obiektu Dydaktycznego i Michał Daszewski z HelpDesk z Zespołu ds. Informatyki.

Źródło: WIBHiŚ PW
Zdjęcie w zajawce: od lewej Alojz Peterle ze Słowenii, prof. Andrzej Kulig, Prodziekan ds. Ogólnych i Nauki, Seb Dance z Wielkiej Brytanii,
dr Stanisław M. Pietruszko, Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki i Bas Eickhout z Holandii/fot.Bartosz Stelmach

Mierz siłę na zamiary,