Biuletyn PW / Współpraca uczelni / UK Association for University Administrators z wizytą w Politechnice Warszawskiej

11 maja 2015 r. naszą Uczelnię odwiedzili przedstawiciele UK Association for University Administrators. Goście z Wielkiej Brytanii podjęli m.in. tematy związane z zarządzaniem w Politechnice Warszawskiej.

Association for University Administrators (AUA) jest istniejącą od 50 lat organizacją brytyjską zrzeszającą około 4500 członków, nie tylko z Wielkiej Brytanii, ale i z całego świata, która zajmuje się m.in. promowaniem uznawalności kwalifikacji zawodowych i rozwoju zawodowego wszystkich osób pracujących oraz pełniących różne role w sektorze szkolnictwa wyższego. AUA, która co roku organizuje wizyty studyjne w różnych krajach, w tym roku odwiedziła Polskę, gdzie gościła w instytucjach z Warszawy, Poznania i Krakowa.

W spotkaniu ze strony PW wzięli udział: prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów, prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich oraz pani Marta Szajnowska-Ksit, Zastępca Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Po przedstawieniu gościom najważniejszych informacji dotyczących Uczelni rozpoczęto dyskusję. Członków delegacji najbardziej interesowały tematy związane z zarządzaniem Uczelnią (w tym - rolą organizacji studenckich), zapewnianiem jakości kształcenia oraz internacjonalizacją.

Źródło: CWM
Zdjęcia: Biuletyn PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry