Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Targi edukacyjne w Mongolii z CWM PW

Targi edukacyjne w Mongolii z CWM PW

W dniach 28-29 marca 2015 r. reprezentantki CWM PW: Zenoviya Shits i Małgorzata Musińska wzięły udział w targach edukacyjnych „18th International Education Exhibition 2015” w stolicy Mongolii, Ułan Bator.

Targi skierowane były do mongolskich uczniów zainteresowanych studiami za granicą, lecz wśród odwiedzających znaleźli się również rodzice, którzy chcieli uzyskać informacje na temat możliwości studiowania za granicą dla swoich dzieci.

Politechnika Warszawska była jedyną polską uczelnią uczestniczącą w targach, ale ofertę edukacyjną naszego kraju reprezentowała również Ambasada RP w Pekinie, w ramach programu Ready, Study, Go! Poland. Swoich przedstawicieli miały także m.in. uczelnie z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Rosji i Cypru.

Największym zainteresowaniem cieszyły się studia pierwszego stopnia. Kierunkami wzbudzającymi największe zainteresowanie były między innymi: Electrical Engineering, Computer Science, Environmental Engineering oraz Architecture. Podczas targów reprezentantkom PW towarzyszyła tłumaczka z Mongolii, dzięki czemu komunikacja z kandydatami była niezwykle sprawna. Miłą niespodziankę stanowił fakt, iż wśród odwiedzających stoisko PW znalazły się również osoby znające język polski.

Tuż po zakończeniu targów, dnia 30 marca, Zenoviya Shits i Małgorzata Musińska odwiedziły Mongolski Uniwersytet Nauki i Techniki (Mongolian University of Science and Technology), gdzie podczas spotkania z Prorektorem ds. Współpracy Międzynarodowej (Jargaltuya Purvee), omówiono możliwości współpracy obydwu uczelni w ramach programu wymiany studentów.

Następnie przedstawicielki naszej Uczelni wzięły udział w spotkaniu w siedzibie Mongolian Pupil’s Federation - instytucji sprawującej opiekę nad uczniami mongolskich szkół i czuwającej nad ich rozwojem i edukacją. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Dyrektor instytucji - Selenge Ombojoon, Dyrektor ds. Międzynarodowych - Munkhtsetseg Banzragch oraz przedstawiciel jednego z najlepszych liceów w Ułan Bator. Przedstawiciele Federacji wykazali duże zainteresowanie możliwościami współpracy z PW, szczególnie w zakresie promowania uczelni i umożliwiania absolwentom mongolskich szkół średnich wyjazdów na studia do Polski.

Podobny materiał:
Politechnika Warszawska na targach EDUFAIRS

Tekst: Małgorzata Musińska
Zdjęcia: CWM PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry